Better Discord İle Gizli Kanalları Görme ve Daha Fazlası! (Detaylı-Resimli Anlatım)

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
JgIxQZ.gif

Merhabalar değerli TürkHackTeam üyeleri, bu konumda plugin ve Better Discord ile gizli kanalları nasıl görebileceğimizi ve işe yarayan daha bir çok özelliğe değindim. Gizli kanallar kavramı, bir sunucuda sadece belirli roller ve kişiler için yapılır. Bizde söz konusu bu kanalların sadece adını görmeyi öğreneceğiz. Ancak maalesef kanal içeriğini ve mesajları görmemiz imkansız. Konuyu olabildiğince açıklayıcı ve güzel yapmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

4dKDtQ.png

Konu İçeriği

» Better Discord Nedir

» Better Discord'u Kullanmak İçin Nelere İhtiyacım Var

» Better Discord'u Kurmak

» Gizli Kanalları Görme Plugin'ini İndirmek

» Plugin'i Aktif Hale Getirmek

! Önemli Güncelleme !

» Gizli Kanalları Görme Plugin'i Betterdiscord Politikaları Nedeniyle Kaldırıldı

» Eski Dosyaları İndirmek

» İndirdikten Sonra

4dKDtQ.png

Better Discord Nedir

Better Discord, kişilerin Discord deneyimini daha iyi hale getirmek amacıyla geliştirilmiştir. Bununla birlikte plugin'siz olarak da çalıştırılabilen Better Discord'u, çoğu kişi ise plugin'leri kullanmak amacıyla kullanmakta. Ben bu konumda, gizli kanalları görmek amacıyla kullanılan bir plugin'i tanıtıcam ancak siz bunun mantığını kavradığınızda istediğiniz plugin'i indirip, kullanabilirsiniz.

(Better Discord, Discord Terms Of Service'e aykırıdır.)

newm8xp.

Better Discord'u Kullanmak İçin Nelere İhtiyacım Var

Aslına bakarsanız Better Discord'u kullanmak için çok bir şeye ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız olan şey Discord uygulaması.

dsdot4j.jpeg

Better Discord'u Kurmak

Better Discord'u kurmak, aslında yine diğer adımlarda olduğu gibi çok kolaydır. Bu linkten Better Discord'u indirebilmekle birlikte, daha sonra yapmanız gereken tek şey kurulum sihirbazını takip etmenizdir.

rzma6xl.PNG

Gizli Kanalları Görme Plugin'ini İndirmek

BetterDiscord
The Discord Enhancement Project

BetterDiscord extends the functionality of DiscordApp by enhancing it with new features.

Aslına bir plugin'i indirmek son derece basit. Gizli kanalları görme plugin'ini indirmek için ise buraya tıklayıp, daha sonra sağda bulunan "Download" yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. Bununla birlikte daha farklı plugin'ler indirmek için ise üstte bulunan "Plugins" yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

chzlx6n.PNG

Plugin'i Aktif Hale Getirmek

İndirdiğimiz javascript dosyasını bir klasöre atmamız gerekmekte. Bunun için Discord uygulamamıza girdikten sonra ayarlara giriyoruz ve solda "Plugins" bölümüne geliyoruz. Ardından fotoğrafta gördüğünüz gibi "Open Plugins Folder" yazısına tıklıyoruz ve plugin'leri atacağımız dosya klasörü açılıyor ve dosyayı oraya atıyoruz. Ardından dosyaları attığımız anda plugin'lerimiz yükleniyor ve sağdaki kutucuktan bunları aktif hale getiriyoruz.

dqupnnm.jpg

! Önemli Güncelleme !

Gizli Kanalları Görme Plugin'i Betterdiscord Politikaları Nedeniyle Kaldırıldı

Evet, yakın zamanda BetterDiscord'un en çok indirilen plugin'i Betterdiscord yönergesiyle kaldırıldı ve aktif plugin kullanıcıları bu plugin'in kaldırıldığını bildiren bir ekranla karşılaştılaar ve plugin çalışmamaya başladı. Ben de bu konunun güncel kalması için internette bir araştırma yaptım ve eski config ve plugin dosyalarını buldum. Ancak normalde eski plugin dosyaları otamatik olarak "9.9.9'a (kaldırılan sürüme)" güncelleniyordu. Bu durumda da eski plugin dosyaları hiç bir şeye yaramıyordu. Benim bulduğum yerde config gibi dosyalar düzenlenmiş ve otomatik güncelleme kapatıldı. Şuan için bu yöntem çalışıyor ama fix yer mi bir şekilde bilmem.

hbvegw6.png

Eski Dosyaları İndirmek

Eski dosyaları indirmek için aşağıdaki linklerden birini kullanabilirsiniz.

MediaFire

DosyaTC

VirüsTotal (0/66) Tıkla

İndirdikten Sonra

İndirdikten sonra plugin'i aktif hale getirmek için uyguladığımız yöntemleri indirdiğiniz dosyalar ile uygulayabilirsiniz.

tg8ehnh.png

Konu Sonu ve Kapanış

Konumuzun sonuna geldik arkadaşlar. Tabiki farklı plugin'ler indirip, kullanabilirsiniz. Konu hakkında anlamadığınız yada takıldığınız herhangi bir konuda bunu belirtirseniz size olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım. Umarım yararlı olmuştur. Farklı bir konuda görüşmek üzere. Hoşça kalın.

eHld9l.png

İYİ FORUMLAR DİLERİM

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.