Beyin Kızartan En İyi 4 Film

benaslakaybetmem

Yeni üye
28 Haz 2015
43
0
1.Donnie Darko
[FONT=&quot]Yönetmen koltuğunda Richard kelly abimiz müthiş bir iş çıkarmış. Filmden biraz bahsetmek gerekirse her Hollywood filmin'de olduğu gibi esas oğlan, esas kızı kapıyor. ama bizi ilgilendiren kısım burası değil. Çok daha derin bir anlam var filmde gerek psikolojik yönden gerekse zamanda yolculuğu [FONT=&quot]farklı[FONT=&quot] bir[/FONT][/FONT] felsefi açıdan işlemesi bende derinden bir etki bırakıyor. Hadi ne duruyorsun bir yerlerden bul ve izle.[/FONT]
2.İnception
[FONT=&quot]Oscarlar'ın Oscarcısı Leonardo Di Caprio oynadığı her filmde olduğu gibi bu filmde'de döktürüyor,parçalıyor.Çok kısa ve güzel bir açıklaması var bu filmin rüya içinde rüya bitti. :) aslında filmle ilgili hala en çok akılda kalan şey son sahne öylesine sinir bozucu ki, ve öylesine tartışılası bir sahne ki hala teoriler döner. Arkadaş ortamında konusu açılsa zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız.[/FONT]
[FONT=&quot]bu yüzden fazla uzatmak istemiyor sizi filmle baş başa bırakmak istiyorum.[/FONT]​
3.12 Monkeys
[FONT=&quot]Muhteşem kadro, Muhteşem Senaryo 90'lara gidiyoruz bu sefer ama pekte uzağa değil 1996'lara. Dünyaya salgın hastalık yaymış olan kendilerine havalı bir isim bulamamış ilk gördüğümüz hayvanın adını alalım bari demişler bunun sonucunda kendilerine Twelve Monkeys adını vermiş bu örgüt. dünyayı yok etmek istiyor. tabi Amerika durur mu dünyayı kurtarmak filan sadece onlara bahşedilmiş bir yetenek gibi hemen icatlarını yapıp insanları her zaman olduğu gibi kullanıyorlar. İzlemediyseniz kesin izleyin diyor ve susuyorum. [/FONT]

04.png

4.Eternal Sunshine of the Spotless Mind
[FONT=&quot]Pek beyin yakan bir yapım olmasa da Başrolde Jim Carrey abimizin olması filmin benim açımdan prestijini artırıyor. ekstra olarak filmin adı böylesine uzun olunca kesinlikle güzel olur diye bir algı yaratığı için bende izledim bkz:The Requeim Of Dream,The Perks of Being a Wallflower gibi. tabi o filmler başka bir yazının konusu bu filmin konusuna gelirsek. Jim Carrey abimiz bir gün monoton olan yaşamından sıkılır ve yeter lan iş,ev,iş ev arası der ve işi asar. hayatının aşkıyla tanışması böyle olur. tabi tüm olay bu değil asıl olay sonrasında olanlar gel gitlerle her ne kadar beyin bulandırmaya çalışsalar da bize sökmüyor. tüm bu
övme,yere çarpma girişimlerime rağmen izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim :)

4.Hariç çoğu beyin kızartır. tabi bu sizin biraz kapasitenize de bağlı. :)

Kaynak:[/FONT][FONT=&quot]Beyin Kızartan En İyi 4 Film - Dünyaya Hükmet
ayrıca film,dizi önerilerine açığım.
[/FONT]

Son düzenleme:

exsus

Üye
14 Şub 2016
128
0
4.hariç hepsini izledim.
Birde 12 monkeys izleyip sevenler için birde dizisi var tasiye ederim mükemel bir dizi.
Birde bu tarz beyin yakıcı filim istiyorsanız size yıldızlar arasını ve bay hiç kimseyi tavsiye ederim.
not :Bay hiç kimse 3 saat bir filim ve anlamak tam için 2 kere izlemek lazım.

Blue Whale

Üye
15 Tem 2016
247
0
Boston
sace İnception ı izledim. Harika ötesi bir yapım. Diğerlerini hatta İnceptionı da tekrar izleyebilirim. Teşekkürler devrem.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.