Beyler Crypter yazmayı öğrenmek için en iyi kaynak neresidir?

Ahmet1s2

Yeni üye
9 Tem 2022
5
0
Uzun süredir araştırıyorum konuyu anlatanı buldum ingilizce o da ağzında geveliyo lafı , kod ile anlatanı buldum o da ingilizce o da sadece kodu yazdırıyor. Hem kod yazdırıp hemde mantığı türkçe ve güzel anlatan bir kaynak önerebilir misiniz? (türkçe olması zorunlu değil fakat güzel açıklayan birisi olsun yeter) Kaynak farketmeksizin kaynak önerisinde bulunabilirsiniz
 

Napcaz

Anka Team Senior
28 Nis 2019
670
520
Cudi
crypter dediğin şey günümüz antivirüs ve sandbox dünyasında boş bir çabadır. Genel amaç uygulamanı şifrelemek ve şifrelediğin kısmı çalıştırma esnasında çözüp çalıştırmaktır. Bunu yapmak için kullanacağın şifreleme algoritmasının birilerinin söylevleri doğrultusunda çok afilli, bilinmedik falan olmasına gerek yoktur. çünkü temelde bizim runtime scan dediğimiz noktada yani uygulamanın çalışma esnasında analizi ile bu zararlı kod decrypt(şifresi çözüldükten) edildikten sonra çalıştırılmadan önce windows defender tarafından fark edilmektedir. Tabi bu yotube da orda burda gördüğün crypter dedikleri menetlerin yaptığı şey, günümüz dünyasında hiç fark edilmeyen virüs yapılabilir mi tabiki yapılabilir lakin bunun için virüsü geliştirdiğin ortamın mesela windows un nasıl çalıştığına hakim olmalı ve onun analizlerinden nasıl kaçabileceğini, onu nasıl kandırabileceğini anlayabilmelisin. O zaman öyle bir sistem geliştirirsin ki zararlı kodun çalıştığını windows çakmadan bilgisayardaki her dosyaya girmiş şifreleri çalmış ve bunları uzak sunucuna paketlemiş olursun.
 

Ahmet1s2

Yeni üye
9 Tem 2022
5
0
yani dolandırıcı zekası lazım: cebindekini çalabilir miyim yerine cebinde bana ait olan birşey var onu verebilir misin? gibi manipüle etmek lazımdır yani yanlış mıyım? Yani virüsün içine windows api kullanmadan windows api gibi bir kendi apimi yazsam o da amacımı anlayamadan Tüm Acces'i alsam ve kendime kapıyı açsam bilgisayarı manipüle etmiş olurum ve amacıma ulaşmış olurum o zaman virüs yazmayı öğrenmem gerekecek forum için teşekkürler.

İyi Forumlar
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.