Bilgisayar Açılmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AzRa1L

Üye
26 Şub 2011
159
0
Öncelikle S.A.
Bilgisayarımın markası: Asus A3500E
Windows XP home editon
Bilgisayarımı öncelerde bi kapadım ve açmaya çalışırken hem fan hızlanıyordu hem ekran hiç hiç açılmıyordu. Bir ara abim uğraştı. ekran artık geliyor ama nasıl gelio; siyah ekran üzerinde beyaz yazılarla:
Windows yazılımdaki bir hata nedeniyle başlatılamadı.
Bu sorunu bildirin:
yükleme için çekirdek DLLleri gerekli.
Bu sorunu destek görevlisine bildirin.
yazıyor. arasırada şöyle yazıyor:
Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğu için başlatılamadı:
System32\Drivers\Ntfs.sys
Özgün Kur disketini veya CD-ROM kullanıp windows kuru başlatarak bu dosyayı onarmayı deneyebilirsiniz.
Onarımı başlatmak için ilk ekranda r yi seçin.
yazıyor. kapatıp tekrar açıyoruz. açarken F8'e basıyorum ve (bildiğiniz F8 ekranından) güvenli modu seçiyorum. oradanda birkaç saniye sonra yine siyah ekran ve donuklu. yani hiç birşey gelmiyor simsiyah ekran kalıyor. mecburen yine reset. ama hep bu 3 yer arasından dolanıyoruz :D ha bi de eskiden bilgisayarın ekranı ile ilgili bir sorunu yoktu ama şu an ekranın renkleri bozuk ve yukardan aşağıya doğru 1er - 2şer cm aralıklarla beyaz çizgiler var. bence ekranın sorunu monitor ile alakalı ama pc nin açılmamasını bilmiyorum. lütfen yardım edin. onarım yapılacaksa nasıl yapacağım? onarım yapılmayacaksa ne yapacağım ?? Şimdiden TEŞEKKÜRLER...

AzRa1L

Üye
26 Şub 2011
159
0
KMLOZVAROL arkadasım sen bi dur hele formata gerek kalmadan da yapılabilir bence. Ares abi xp cd si derken windows xp format cd sinimi kasteddin ? peki takıp ne yapacam onada biraz tanıt yeter. Sağoll

Cineex

Üye
24 Ağu 2011
157
0
hayır arkadaşım hiçbiri onu çözmez beni dinle o surunun fariskasını biliyom (;

kasayı aç ekran kartını çıkart pc yi aç düzelecektir ok ? ekran kartı finish dostum geçmiş olsun ama onboard dan çalışır cevabını bekliyom saygılar...

evillord

Uzman üye
7 Tem 2009
1,558
0
Kod aklın di
resource yapacaksn yani repair . xp kurulum cdsi gerekiyor format cdsi yani .
bi net kafeden bile temin edeblrsnz yada kendnz indreblrsnz ares arkadaşım zaten gerekenleri söylemiş.
kolay gelsn

AzRa1L

Üye
26 Şub 2011
159
0
resource yapacaksn yani repair . xp kurulum cdsi gerekiyor format cdsi yani .
bi net kafeden bile temin edeblrsnz yada kendnz indreblrsnz ares arkadaşım zaten gerekenleri söylemiş.
kolay gelsn
arkadaş bu güün gittim aldım xp home editon foormat cd si (bnm p cde xp home editon) daha sonra laptopuma taktım ama görmedi cd yi (DVD-CD) şimdi ne yapacağım. pc calısırken de böyle yapardı arada cd leri görmezdi. ama flash görürdü.
acaba şimdi de flash görür mü. yani flashla yapabilir miyim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.