Bilgisayar Mühendisliği//Gazi Üniversitesi

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,744
1,504
Merhaba

Bu konu altında geleceği için araştırma yapan arkadaşların sorularını yanıtlayacağım. Ygs-lys sınav sistemi hakkında, bilgisayar mühendisliği hakkında ve gazi üniversitesi ve diğer üniversiteler hakkında istediğiniz soruları sorabilirsiniz

Xandev

Üye
28 Eki 2013
143
0
Almanya
Gazi üni. Nasıl bir üniversite ?
Kaç puan ?
Öğretimi nasıl ?
Nerede ?
Öğretmenleri nasıl donanı durumu vb ?

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,744
1,504
Gazi üni. Nasıl bir üniversite ?
Kaç puan ?
Öğretimi nasıl ?
Nerede ?
Öğretmenleri nasıl donanı durumu vb ?

Merhaba

Güncel taban puanlarına şuradan ulaşabilirsin

[url]http://gazi-universitesi.taban-puanlari.com/[/URL]

Bölümüm adına konuşacak olursak mühendislik fakültesinde 399 taban puan ile kapattı bölüm.
Teknoloji fakültesinin bilgisayar mühendisliği ise taban 381 puan ile kapattı.

Ben teknoloji fakültesini seçtim. Sebebi uygulamanın mühendislik fakültesine göre bir tık daha fazla olması. Ayrıca fakültenin yeri daha güzel :)

Öğretimine gelecek olursak siteden akademik kadroları inceleyebilirsin. Gazi üniversitesi 90 yıl önce kurulmuş kendini çoktandır kanıtlamış Türkiyeni en iyi üniversitelerden biri ünvanına sahip. Ayrıca Türkiyenin en kalabalık 2. üniversitesi konumunda. Yaklaşık 80.000 öğrencisi var.

Üniversitemizin 5 tane yerleşkesi var fakat çok dağınık uzak durumda değil. Ben rektörlük (merkez) kampüsteyim. Üniversitenin en iyi yanı Ankaranın göbeğinde olması. Tam bir şehir üniversitesi. Üniversitenin imkanları çok üst düzeyde. ODTÜ den dahi yüksek bütçeye sahip. Ha neden ora daha yüksek puan dersen orası teknik üniversite. Adı var. Gazinin bünyesinde şuanda 20 fakülte 7 enstitü 4 yüksekokul 12 meslek yüksek okulu ve sayısız araştırma ve uygulama merkezi bulunmakta. Bugün gaziden ayrılıp üniversite halie gelen 8-10 tane üniversite var onları saymıyorum tabii.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.