Windows Bilgisayarım sanırsam virüs yedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
İnternet bağlantım gitti şuan telefondan konuyu açıyorum, güvenlik duvarı komple devre dışı etkinleştiriyorum ayarlardan defender a gittiğimde pencere kapanıyor direk bazı hizmetler çalışmıyor ne yapmam gerek?

Defender ı çalıştırmaya çalıştığımda aldığım hata kodu;
Hata Kod: 0x8007042c

Ağ ve Paylaşım Merkezine girdiğimde
Bağımlılık hizmeti veya grubu başlayamadı

uyarısı veriyor pcde internet yok, defender kapatılmış ve erişemiyorum acil

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,154
363
Önemli dosyalarınız varsa virüsü yemediğiniz bir güne sistemi geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. (Dosyalarınızı Aldıktan Sonra Her Koşulda Format şart)
eğer yoksa temiz bir format atın

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,154
363
Çok şey var pcde geri yüklesem combatla tarasam olmaz mı?
tek antivirüs yeterli olmayacak diye tahmin ediyorum malware kaspersky ve combatla elinizden geldikce temizleyebilirsiniz tabi ki ben en sağlıklısını önerdim format diye sonrasında bilgisayar üzerinden kredi bilgilerinizi felan girmenizi tavsiye etmiyorum ne olur ne olmaz

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
tek antivirüs yeterli olmayacak diye tahmin ediyorum malware kaspersky ve combatla elinizden geldikce temizleyebilirsiniz tabi ki ben en sağlıklısını önerdim format diye sonrasında bilgisayar üzerinden kredi bilgilerinizi felan girmenizi tavsiye etmiyorum ne olur ne olmaz
Dün hiç bir şey yoktu bugün açtığımda oldu her şey zamanlanmış bir virüs olabilir mi?

MemoryTiger

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
446
248
21
Kali Linux
MERHABA DOSTUM
SEN YARDIM AÇAR AÇMAZ GELDİM :)

5aE7rL.png

Eset Smart Security Yükleyip İnternetten Key Bulursanız Ki Vardır.
Güvenli Modda Taratabilirsiniz. (Eseti)
Sorununuzu Çözecektir.

İyi Forumlar.

Turk Hack Team Çaylak

'Anka

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
8 Eyl 2021
3,524
2,668
Merhaba Değerli Üyemiz, Öncelikle size şu soruyu sorayım bilgisayarda herhangi bir işlem yapabiliyor musunuz? Cevabınız evet ise internetten Güvenilir bir antivirus programı indirin ve taratın. Bir yandan ise dosyalarınızı yedekleyin. Eğer bilgisayarda herhangi bir işlem yapamıyorsanız ve sürekli olarak kendi kendine birşeyler yapıyor ise virüs bulaşmış demektir. Ve tek çare format olacaktır.
İyi Forumlar.

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
Merhaba Değerli Üyemiz, Öncelikle size şu soruyu sorayım bilgisayarda herhangi bir işlem yapabiliyor musunuz? Cevabınız evet ise internetten Güvenilir bir antivirus programı indirin ve taratın. Bir yandan ise dosyalarınızı yedekleyin. Eğer bilgisayarda herhangi bir işlem yapamıyorsanız ve sürekli olarak kendi kendine birşeyler yapıyor ise virüs bulaşmış demektir. Ve tek çare format olacaktır.
İyi Forumlar.
Sorunu çözdüm teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.