Windows Bilgisayarım yavaş kapanıyor

Zonrail

Üye
20 Ocak 2019
198
0
Merhaba THT ailesei ben Windows 10 kullanıyorum kapatınca yavaş kapanıyo yani ekran gidiyo ama kasa nın ışığı hala yanıyo ve 1 2 dakika sonra kapanıyo bunun bir cözümü varmı 1 sarum daha olcak arama kutusu cok büyük onu nasıl kücültürüm şimdiden saolun

AhmedPasa

Üye
27 Nis 2019
146
0
Istanbul
öncelikle dostum merhaba bilgisayarını kapatırken gereksiz çalışan programları kapat Bu çalışan programları bilgisayar zaman içerisinde tamamen kapatır. Bundan dolayıda pc kapanırken bekleme sorunu yaşarsın. Bilgisayarın haliyle geç kapanacaktır. Windows 10 kullanıyorsan güncellemelerden kaynaklanan bir sorun olabilir. Güncelleme yaparak bu sorunu çözülebilir ancak geç kapanmasının diğer nedeni ise donanımsal bir sorun olabilir.

k9q7zJ.png

Zonrail

Üye
20 Ocak 2019
198
0
öncelikle dostum merhaba bilgisayarını kapatırken gereksiz çalışan programları kapat Bu çalışan programları bilgisayar zaman içerisinde tamamen kapatır. Bundan dolayıda pc kapanırken bekleme sorunu yaşarsın. Bilgisayarın haliyle geç kapanacaktır. Windows 10 kullanıyorsan güncellemelerden kaynaklanan bir sorun olabilir. Güncelleme yaparak bu sorunu çözülebilir ancak geç kapanmasının diğer nedeni ise donanımsal bir sorun olabilir.

Donanımsal bi ahtam yok ondan 100%100 eminim ama bu olay wndows 10 yükledikten sonra başladı

Moderatör tarafında düzenlendi:

CassPort

Uzman üye
31 Ara 2015
1,590
39
root@cass:~#
Bu normal bir durum bende win10 kullanıyorum bende aynı sorunu yaşıyorum. Bilgisayarını kapatmadan görev yöneticisini kontrol et varsa boş çalışan bir program kapatırsın.

Son düzenleme:

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Bilgisayarını çok d öldürdüğünü düşünüyorum gereksiz şeyleri silerek iyi olur bilgisayarı kapatmadan önce uygulamaları vb.kapat

Arama çubuğunu fare yardım ile değiştirebilirsiniz

YARDIM SEVERLER KULUBU

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,445
996
Merhaba
bu Videoyu İzleyebilirsiniz.
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=yCbUKk-hGt8"]https://www.youtube.com/watch?v=yCbUKk-hGt8[/ame]
İyi Forumlar

G@KHAN

Kıdemli Üye
14 Kas 2009
3,061
3
36
ŞİLE
Merhaba THT ailesei ben Windows 10 kullanıyorum kapatınca yavaş kapanıyo yani ekran gidiyo ama kasa nın ışığı hala yanıyo ve 1 2 dakika sonra kapanıyo bunun bir cözümü varmı 1 sarum daha olcak arama kutusu cok büyük onu nasıl kücültürüm şimdiden saolun

Windows hizmetlerine ulaşmak için Başlat menüsünün arama çubuğuna services.msc yazıp Enter'a basın. Aşağıda bahsettiğimiz hizmetleri kapatmak için hizmete çift tıkladıktan sonra Başlangıç türü karşısında "Elle" seçeneğini seçmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece hizmeti kapatarak hiçbir şeye zarar vermemiş olacaksınız.

1. Netlogon
Bu hizmet, kullanıcı hesabınıza ve diğer hizmetlere domain denetleyicisi ile oturum açar. Genellikle şirketlerde kullanıldığı için bu domain hizmetine evde ihtiyacınız yok.

2. Windows Insider Hizmeti
Windows 10'un geliştirme aşamasındaki yapılarını deneyen Insider'lardan değilseniz, bu hizmete ihtiyacınız yok.

3. Ebeveyn Denetimleri
Windows 10'un güçlü ebeveyn denetimi seçenekleri mevcut, ancak bir çocuk hesabı yönetmiyorsanız ve bunlara ihtiyacınız yoksa, hizmeti kapatabilirsiniz.

4. Dokunmatik Klavye ve El Yazısı Paneli Hizmeti
Bu hizmet, dokunmatik ekranla ilgili bazı özellikleri yönetiyor. Masaüstü PC'niz veya dokunmatik ekranı olmayan bir laptop'unuz varsa, bu hizmete ihtiyacınız yok.

5. BitLocker Sürücü Şifreleme Hizmeti
BitLocker, sabit diskinizi şifrelemeye yarayan dahili bir çözüm. Windows'un sadece Pro ve daha üst sürümlerinde bulunan bu işlevi kullanmıyorsanız veya Home sürümü kullanıyorsanız, hizmeti devre dışı bırakabilirsiniz.

6. İndirilen Haritalar Yöneticisi
Dahili Haritalar uygulamasını kullanmıyorsanız, bu hizmete ihtiyacınız yok.

7. Bluetooth Destek Hizmeti
Tahmin ettiğiniz üzere, PC'nizde Bluetooth özelliği yoksa, bu hizmete de ihtiyacınız yok. Lapotp'unuzda Bluetooth varsa, Bluetooth saldırılarına karşı da bu hizmeti kapatabilirsiniz.

8. Perakande Gösteri Hizmeti
Windows 10'un mağazalara yönelik bir tanıtım modu bulunuyor. Bu modu sisteminizden tamamen kaldırmanız mümkün, ancak bu hizmeti kapatmanız halinde işlev çalışmaz hale geliyor. Bu moda girmeyecekseniz, hizmete de ihtiyacınız yok demektir.

9. İkincil Oturum Açma
Bu hizmet, standart bir hesap üzerinden yönetimsel görevleri çalıştırmanıza izin veriyor. PC'nizde birden fazla kullanıcı varsa faydalı bir işlev ancak tek kullanıcı siz iseniz, bu hizmete ihtiyacınız yok.

Merhaba bilgisayarıma gelin aygıt yöneticisi hizmetler windows search hizmetini devre dışı yapınız ve wise care 365 pro yada 360 security antivirüs programını kullanabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.