Bilgisayarımda Kasmalar Oluyor

bycorumlux

Yeni üye
24 Tem 2021
2
0
34
İşlemci : AMD Ryzen 5 1600 3.4 ghz

Anakart : MSI A320 PROM-APRO 3200 mhz

Ekran Kartı : Sapphire RX 550 4 GB

RAM : corsair vengeance 8 gb 3000 mhz

SSD : Hyperx Fury 240 gb 500/5000 mb

HDD : Seagate 1tb 7200 64 mb

Power : HADRON hd413/10 600w Kutulu

Kasa : Aigo Darkflash ws5

3 adet rgb fan

Bu sistemi Aralık ayında aldım. Hepsinin garantisi var, fakat kasmalar oluyor. Bütçem kısıtlı ama 3000 Tl Bir yerden gelecek, fakat HDMI monitör dahil ne yapabilirim. FPS'de sıkıntılar yaşıyorum. Tamam ekran kartım kötü ama alternatif olarak ne yapabilirim, güvenebileceğim bilgisayarcı da yok Avrupa Yakası'nda

Moderatör tarafında düzenlendi:

Narisca

Katılımcı Üye
11 Mar 2021
421
198
Londra
Merhaba, iyi günler.
Kasayı siz toplamadıysanız, satın aldıysanız kendilerine ulaşıp sorun yaşadığınızı belirtebilirsiniz.
Tek tek parça halinde siz topladıysanız bilgisayarınızı temizleyebilirsiniz.
Hem Disk Temizleme hemde içini açıp tozlarını temizlerseniz kasmanın azaldığını görebilirsiniz.
Kullandığınız işletim sistemine görede ayarlamalar yaparak FPS'inizi arttırabilir, kasmayı azaltabilirsiniz.

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
471
226
Zararlı yerlerde - Aydın

'Tokyo

Yeni üye
20 Tem 2021
31
9
18
Knk şimdi virüs yemiş olabilir misin veya bir şey bilgisayarındaki Bir şey Cpu zorluyor olabilir
İşlemci : AMD Ryzen 5 1600 3.4 ghz

Anakart : MSI A320 PROM-APRO 3200 mhz

Ekran Kartı : Sapphire RX 550 4 GB

RAM : corsair vengeance 8 gb 3000 mhz

SSD : Hyperx Fury 240 gb 500/5000 mb

HDD : Seagate 1tb 7200 64 mb

Power : HADRON hd413/10 600w Kutulu

Kasa : Aigo Darkflash ws5

3 adet rgb fan

Bu sistemi Aralık ayında aldım. Hepsinin garantisi var, fakat kasmalar oluyor. Bütçem kısıtlı ama 3000 Tl Bir yerden gelecek, fakat HDMI monitör dahil ne yapabilirim. FPS'de sıkıntılar yaşıyorum. Tamam ekran kartım kötü ama alternatif olarak ne yapabilirim, güvenebileceğim bilgisayarcı da yok Avrupa Yakası'nda

h4ck3rz

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
481
182
dostum büyük ihtimal virüs bulaşmış bilgisayara format atman en sağlıklısı olur ayrıca sistemin iyi nasıl kasıyor?

benimki i5 5.nesil
geforce 930 m 2 GB

1 TB harddisk

12 Gb ram
ramle beraber 6 gb ekran kartı yani ben bile bu sistemle pek sorun yaşamıyorum büyük ihtimal sorunun kaynağı virüs

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.