Bilgisayarınız "Zombi" Olmasın ZOMBİ BİLGİSAYAR NEDİR? Saldırı Örnekleri

Nixovski

Yeni üye
11 Eki 2019
16
0
Ankara
Merhaba ZOMBİ bilgisayar nedir ve zombi olmaktan nasıl kaçarız bundan bahsetmek istiyorum belki çoğunuz biliyorsunuz fakat bilgi paylaştıkça çoğalır o nedenle anlatma kararı aldım ve ne yazacağım konusunda epey uzun araştırmalar yaptım ve kendi bildiklerimide yazdım eğer yanlışım varsa kusura bakmayın :)

Zombi Bilgisayar aslında her şeyde olduğu gibi gene akıllı ve düşünebilen insanlar tarafından ortaya atılmış bir Sanal Kavram dır

zombi bilgisayar botnet saldırılarında ve başka türlü saldırılarda kullanılabilmekte olan kişisel bilgisayarlardır

peki nasıl zombiye dönüşür bu bilgisayarlar ?
çok basit. şifreniz varsa ve aşırı basit bir şifre ise bu bilgisayar çoktan zombi olmuş yada zombiye dönüşmek için bir av olarak seçilmiş demektir
zombi pc şifre örnekleri ::::
123
12345
1234567
Password

gibi aşırı basit şifreler eğer siz de bilgisayarınızın zombi bilgisayar olmasını istemiyorsanız şifrenizi değiştirin. :)

YAPILAN BÜYÜK SALDIRI ÖRNEKLERİ (TR)
Facebookun çökmesi (2017) (2016)
Youtubeun çökmesi (2017) (2016)
İnstagramın Bir kaç saatliğine çökmesi (2019)(2018)
KAYNAK: hürriyet gazetesi,cumhuriyet gazetesi,ve ben :dddd
bunlar gibi sıkıntı yaşamak istemiyorsanız lütfen şifrenizi değişin...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.