Bilişim okunurmu

mucel

Yeni üye
27 May 2023
10
0
Merhaba arkadaşlar ben şuan Anadolu lisesindeyim ve yazılım siber güvenlik gibi konularla çok ilgiliyim sizce meslekte bilişim okumanın bir faydası olurmu yada anadoludan devam edip mezun olana kadar kendim eğitim alıp üniversitedemi yazılım okumalıyım

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,707
12
392
Sydney
Meslekte de temel şeyleri öğretiyorlar ha o temel şeylerin üstüne kendi katıp da liseden mezun oldugu gibi iş bulan birçok kişi var. Ama anadoludan mesleğe geçmek yerine boş zamanlarında hobi olarak kendini geliştir üniversitede de istediğin bölüme geç bitir. Çünkü meslek o kadar kolay değil günlük 8 saat dersin oluyor 11-12 saat, 12.sınıfta staj diye 3 gününü yiyecekler üniversiteyi riske atmış olursun

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
475
11
296
Kuvâ-yi Milliye
Merhaba,

Lise de şart değil ancak Üniversite açısından Yönetim Bilişim Sistemleri şu an iyi bir tercih olacaktır, ancak müfredata bağlı kalmayıp sizin kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü araştırmanızı öneriyorum.

İyi Forumlar.

help_23

Basın&Medya Ekibi Çaylak
20 Haz 2023
177
1
53
5 dk her yerde
bilişim Olarak adlandırdığımız meslek türünün bir çok dalı var mesela yazılım mühendisi, donanım teknikerliği, otomasyon vs. vs. Öncelikle bu mesleği yaparken bir süre sonra sıkılıyor musun sürekli odak kaybı yaşıyor musun Bu çok önemli eğer sıkılmıyorsan odak kaybın yoksa ve bu mesleği bi anlık heves ile değilde gerçekten içten gelerek yapıyorsan senin için ve gelecek için çok iyi bir meslek çünkü bu meslekler üzerinde sınırlama yok teknoloji geliştikçe sende gelişirsin tabi teknolojiyi sende geliştirebilirsin

o sebeple güzel yani okunur sende yüksek ihtimal liseye yeni geçtin çünkü liselerde mesem(Mesleki eğitim merkezi normal meslek liselerinde bulunur) bölümlerinde bilişim diye bir bölüm var

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,117
1
224
CyberKeTa
bu daha çok kişisel bir cevaptır bana kalırsa nerde kendini iyi hissediyorsan o bölümü oku ama sadece okuma forumda ve gerç reel haytta da kendini geliştirmeye çalış derim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.