Bilişim Teknolojileri Alanı Nedir ? /Stajyer Asistan Kulübü/

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Bilişim Teknolojileri Alanı

Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi yani,"MEGEP" kapsamında mesleki ortaöğretim kurumlarında eğitim verilen alanlardan biridir.

Bilişim Teknolojileri

Bu sektörhızla değişen gelişim içindedir.Bu nedenle sektöre devletler tarafından özel planlar yapılmakta.Bu sektörde yoğunlukla rekabet mevcut.

11.jpg

Bilişim Teknolojileri Alanı Altında Bulunan Dallar

b_biliYim.jpg

4 Dalı mevcut

1.Ağ İşletmenliği Dalı

Bilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım kurulumu, ağ sistemlerinin kurulumu, yönetimi ve ağ ortamı üzerinde yaşanabilecek sorunlar, çözüm yolları ve geniş ağ sistemleri yönetimine yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

2.Bilgisayar Teknik Servisi Dalı

Bakım ve arıza giderme işlemleri ve bilgisayarla kontrol edilebilen sistemler kurmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

3.Veri Tabanı Programcılığı Dalı

Programlama dili ve ya veri tabanın kurlumu,veri tabanın yönetimi,oluşturulması bakımı,hata gidermesi ve yedek almaya öğretim ve eğitim veren daldır.

4.Web Programcılığı Dalı

Web sitesi tasarımına ve programlama dilleri yardımıyla web uygulamaları hazırlanmasına yönelik öğretim ve eğitim veren daldır.

Evet arkadaşlar umarım yararlı ve bilgi dolu konu olmuştur.Teşekkür etmeyi unutmayın.İyi Forumlar :)

Son düzenleme:

bozkurt0607

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
517
0
22
ANGARA
kardeşim ben bilişim okuyorum veri tabanı yani ben biliyorum ama bilişimi seçmek isteyenler için dalları biraz daha açsan daha iyi olur çok kısa öz ama herşeyin detayını bilmek isteyebilirler

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
beyler bu yıl 11. sinifa gidecem sakın weri tabanı seçmeyin 10 saat beyniniz error verir ben web tasarimi seçtim İnşAllah gelir ama bizde ağ işletmeliği kalktı onun yerine bi tane geldi ama adini hatirlayamadim

temel elektronikle ilgili bir dal geldi her neyse demek istediğik veri tabanı programlama dillerini baz alır çok zordur mantikla ilgilidir web tasarim daha stabil ve uygun bir dal ben onu seçtim zaten :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

absolidtr

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
434
0
Ben bilişim teknolojileri öğretmenliği okuyorum kısaca bilhisayar öğretmenliği bilişim alanınında bölüm seçecek arkadaşlar ya öğretmenliğini yada mühendisliğini seçsin diğer bölümlerde yeterli eğitim alamazsınız yazık olur

bozkurt0607

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
517
0
22
ANGARA
bu arada okul benim okulum değil ama burdan bakmıştım falan faydalıydı daha iyisini bulursamatarım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.