Çözüldü Bir Anda Ekranım Gitti?

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
802
302
Matrix
Arkadaşlar googlede rce araştırması yaparken (yani rce açığı bulmaya çalışıyordum) bir anda monitor ekranı kapandı.Kabloları ise hala yerindeydi.,
Monitor kapandı ama hala bilgisayar kasası çalışıyordu.İlk önce bilgisayarı kapattım kasasından.Sonra yeniden açtım açılmadı.Hemen bilgisayarı yeniden kapatıp kasanın her şeyinin fişini çektim ve hani tp-link usbleri varya wifileri görmesi için onuda çıkardım ve kökten bağlantıyı kestim internetle.
Birkaç dakika bekledim ve tekrar fişleri taktım ve tp-link usbyi de taktım.Bu sefer açıldı ALLAH'a şükür.
Bu olay az önce yaşandı ve üstüme monitor kapanınca soğuk su iner gibi oldu.
Acaba zero-clickmi yedim yada hatamı oldu ne oldu ama güvensiz sitelerede girmedim.
Nasıl olmuştur bu olay bilen veya yaşayan varmı?
Şu anda bilgisayarıma tam tarama yaptırıyorum.

Çözüm
Arkadaşlar googlede rce araştırması yaparken (yani rce açığı bulmaya çalışıyordum) bir anda monitor ekranı kapandı.Kabloları ise hala yerindeydi.,
Monitor kapandı ama hala bilgisayar kasası çalışıyordu.İlk önce bilgisayarı kapattım kasasından.Sonra yeniden açtım açılmadı.Hemen bilgisayarı yeniden kapatıp kasanın her şeyinin fişini çektim ve hani tp-link usbleri varya wifileri görmesi için onuda çıkardım ve kökten bağlantıyı kestim internetle.
Birkaç dakika bekledim ve tekrar fişleri taktım ve tp-link usbyi de taktım.Bu sefer açıldı ALLAH'a şükür.
Acaba zero-clickmi yedim yada hatamı oldu ne oldu ama güvensiz sitelerede girmedim.
Nasıl olmuştur bu olay...

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
Nasıl olmuştur bu olay bilen veya yaşayan varmı?
Şu anda bilgisayarıma tam tarama yaptırıyorum.
Zero click yemediğinizi düşünüyorum yeseniz bile monitöre değil bilgilerinize saldırırlar. Kasa ve monitör arasında anlık bir sorun veya anlaşmazlık oluşup kapanmış olabilir. Korkmanıza gerek yok. Ben laptop kullanıcısıyım böyle sorunlarla karşılaşmıyorum ama masaüstü bilgisayarlarda gayet normal olabilir. Sorun devam ederse ki sanmıyorum temizlik yapıp kabloları kontrol edin iyi akşamlar.

Çözüm

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
802
302
Matrix
Zero click yemediğinizi düşünüyorum yeseniz bile monitöre değil bilgilerinize saldırırlar. Kasa ve monitör arasında anlık bir sorun veya anlaşmazlık oluşup kapanmış olabilir. Korkmanıza gerek yok. Ben laptop kullanıcısıyım böyle sorunlarla karşılaşmıyorum ama masaüstü bilgisayarlarda gayet normal olabilir. Sorun devam ederse ki sanmıyorum temizlik yapıp kabloları kontrol edin iyi akşamlar.
Masaüstü bilgisayar.İlk defa karşılaştım normaldir değil mi?
Garanti verirseniz rahatım :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.