Windows Birden fazla bilgisayar nasıl tek elden yönetilir?

SercanTopalak

Yeni üye
20 May 2021
15
1
İyi forumlar dilerim..
Sıkıntım basit ama çözümü ne derece basit ya da zor bilmiyorum..
Özel okulda çalışıyorum yaklaşık olarak 40 adet bilgisayarlı sınıfımız mevcut. Bu mevcut bilgisayarları tek bilgisayar üzerinden en az maliyet ile yönetmek istiyorum.
Örneğin, dosya yükleme yapmak istiyorum, dosya silmek istiyorum, bilgisayarları açıp-kapamak istiyorum ama bunları koltuğumdan kalkmadan yapmak istiyorum :) (Çalış ulan nolacak dediğinizi duyar gibiyim.) Çalıştığım kurum 5 kat 2 blok toplamda 10 kat var ve odam bloğun birinin en üstünde ve asansör kullanımı her zaman mümkün olmuyor dolayısı ile diğer bloğun çatısına git - gel 20 kat yürüyorum ve bu günde ortalama 4-5 defa gerçekleşiyor.

Bu konuda bilgi sagibi kişiler olabileceğini düşünüyorum yardımcı olursanız minnettar olurum. Allah'a emanet olun..

DDarkStyle

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
360
140
Dysnomia
İyi forumlar dilerim..
Özel okulda çalışıyorum yaklaşık olarak 40 adet bilgisayarlı sınıfımız mevcut. Bu mevcut bilgisayarları tek bilgisayar üzerinden en az maliyet ile yönetmek istiyorum.
Örneğin, dosya yükleme yapmak istiyorum, dosya silmek istiyorum, bilgisayarları açıp-kapamak istiyorum ama bunları koltuğumdan kalkmadan yapmak istiyorum :) (Çalış ulan nolacak dediğinizi duyar gibiyim.) Çalıştığım kurum 5 kat 2 blok toplamda 10 kat var ve odam bloğun birinin en üstünde ve asansör kullanımı her zaman mümkün olmuyor dolayısı ile diğer bloğun çatısına git - gel 20 kat yürüyorum ve bu günde ortalama 4-5 defa gerçekleşiyor.

Bu konuda bilgi sagibi kişiler olabileceğini düşünüyorum yardımcı olursanız minnettar olurum. Allah'a emanet olun..
İyi günler,
TeamViewer uygulaması kullanabilirsiniz bende kullanıyorum bazen iki cihaza da bu uygulamayı indiriyorsunuz ve bağlanmak istediğiniz cihazın TeamViewer kodunu, şifresini girdikten sonra bağlanıyoruz ve bilgisayarı uzaktan yönetebiliyor oluyoruz.

xzh

Üye
8 Nis 2020
232
84
network kismina baklamisin senin dedigin seyler icin uygunmu.dedigin seylere uygun bir topoloji yaratmalisin ve daha sonrasinda makinelerin hangisi win yada linux oldugunu bulmalisin.sonrasinda da farkli yontemler lazim.bilgisayar ve subnet,vlan,bilgisayarlarin hepsine erisebilirlik onemli. ve.s artdikca senin istedigin seyde zorlanacak.

Son düzenleme:

Bahadır-Şad

Katılımcı Üye
23 Tem 2021
951
881
SaMuRai
Merhaba değerli üye,

İnternet cafe sistemi gibi bir şey istiyorsunuz anladığım kadarıyla. CBoot yazılımını araştırabilirsiniz işinize yarayacaktır. Maliyeti düşük bir sistemdir. Bilgisayarlara SSD veya sabit disk takmak zorunda değilsiniz. İnternette nasıl kurulacağına dair kaynaklar vardır :)

Buradan ulaşabilirsiniz
Link: CCBoot Türkiye - Disksiz Server Sistemi

Kolay gelsin. İyi forumlar...

SercanTopalak

Yeni üye
20 May 2021
15
1
Merhaba değerli üye,

İnternet cafe sistemi gibi bir şey istiyorsunuz anladığım kadarıyla. CBoot yazılımını araştırabilirsiniz işinize yarayacaktır. Maliyeti düşük bir sistemdir. Bilgisayarlara SSD veya sabit disk takmak zorunda değilsiniz. İnternette nasıl kurulacağına dair kaynaklar vardır :)

Buradan ulaşabilirsiniz
Link: CCBoot Türkiye - Disksiz Server Sistemi

Kolay gelsin. İyi forumlar...
ücretsizi ya da bu programın muadili mevcut mu :)

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
İyi forumlar dilerim..

eğer kodlama biliyorsan python socket gibi kütüphaneler ile yapar c++ c# gibi dillerlede arayüz veya daha da hızlandırabilirsin
ben bunun botnet'ini yaptım oradan biliyom :D .

cyber knight

Katılımcı Üye
30 Ağu 2021
710
437
Root@Cyberknight
İyi forumlar dilerim..

Netschool programını kullanabilirsiniz çoğu okulda bu program kullanılıyor aynı zamanda bende kullanıyorum ve memnunum.

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,564
Tanrı dağı
İyi forumlar dilerim..

Bu Konu İşinize Yarayacaktır...

Ælaska

Yeni üye
23 Ağu 2021
28
1
eğer kodlama biliyorsan python socket gibi kütüphaneler ile yapar c++ c# gibi dillerlede arayüz veya daha da hızlandırabilirsin
ben bunun botnet'ini yaptım oradan biliyom :D .
konuya öylesine göz atarken gördüm darcometratta baya kurbanım var ancak sağlam bir botnet bulamıyorum tavsiye verirmisin darcometrattaki kurbanlarımı botnete aktaracağım

bytural

Üye
1 Eki 2017
144
13
Baku
Bilgisayarlarin hepsinin ID-sini al
ID ile uzaktan baglana bilen programi kendi bilgisayarina kur
digerlerine client kur
sonra diger bilgisayarlarda clienti bilgisayar acildiginda arka fonda calisir gibi ayarla
Sonrasi belli oturdugun yerden hepsini kontrol ede bilirsin en kolay yolu bu

3 Eyl 2021
89
25
Francisco
İnternet kafelerde genellik ile AKINSOFT yazılımı kullanılıyor internette gezinip kısa sürede istediğini elde edebilirsin fakat teamviewer olsun rat falan birazcık absürt kaçabilir yine de siz bilirsiniz iyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.