Blackarch Masaüstü Yapmak!

ancients123

Uzman üye
9 Nis 2016
1,722
6
338
Arkadaşlar Merhaba bayadır konu açmadığımı fark ettim ve konu açmaya karar verdim kısa ve öz olacak bu konu ve alıntı maksat bilgi arkadaşlar

Öncelikle Blackarch'ta giriş yapıyoruz default ayalarında
user=root
password=blackarch

DİPNOT!!=Şurda ufak bir bilgi vermek istiyorum eğer şifreyi değiştirmek istiyorsanız
sudo passwd root yazıp yeni şifrenizi girmeniz yeterlidir
Şeklindedir Arkadaşlar giriş yaptıktan sonra terminalimizi açıp şu kodları giriyoruz sırayla

1. Use pacman
    Install xfce package
    #> pacman -S xfce4
    use xfce as the default manage
    #> pacman -S blackarch-menus
    #> pacman -S blackmate
    #> blackmate
    #> reboot
  2. Use Blackmate
    Blackmate is a generator for the tools list of BlackArch Linux OS, made for the wm Xfce4. The script fetches the latest tools and generates a new entry on the blackarch menu.
    git clone GitHub - Anyon3/blackmate: BlackArch tools menu for Xfce4 Desktop
    mv blackmate /usr/share/
    cd /usr/share/blackmate
    sh blackmate.sh
EN SONDA REBOOT ATIP GİRİŞ MENÜSÜNE GELDİĞİN (user ve password kısmına) Aşağıda 2 çeşit ayar olucak bir tanesi masaüstü için diğeri dil için soldakine tıklayıp xfce4 seçin ve giriş yapın bu kadar

Arkadaşlar blackarch arch tabanlı olduğu için pacman komutuyla hareket ediyoruz
pacman -S gibi gibi daha sonra komutlarla ilgili detaylı bir paylaşım yaparım umuduyla Görüşürüz

CasPeRAB

Uzman üye
7 Kas 2021
1,146
2
461
TR❤AZ
Arkadaşlar Merhaba bayadır konu açmadığımı fark ettim ve konu açmaya karar verdim kısa ve öz olacak bu konu ve alıntı maksat bilgi arkadaşlar

Öncelikle Blackarch'ta giriş yapıyoruz default ayalarında
user=root
password=blackarch

DİPNOT!!=Şurda ufak bir bilgi vermek istiyorum eğer şifreyi değiştirmek istiyorsanız
sudo passwd root yazıp yeni şifrenizi girmeniz yeterlidir
Şeklindedir Arkadaşlar giriş yaptıktan sonra terminalimizi açıp şu kodları giriyoruz sırayla

1. Use pacman
    Install xfce package
    #> pacman -S xfce4
    use xfce as the default manage
    #> pacman -S blackarch-menus
    #> pacman -S blackmate
    #> blackmate
    #> reboot
  2. Use Blackmate
    Blackmate is a generator for the tools list of BlackArch Linux OS, made for the wm Xfce4. The script fetches the latest tools and generates a new entry on the blackarch menu.
    git clone GitHub - Anyon3/blackmate: BlackArch tools menu for Xfce4 Desktop
    mv blackmate /usr/share/
    cd /usr/share/blackmate
    sh blackmate.sh
EN SONDA REBOOT ATIP GİRİŞ MENÜSÜNE GELDİĞİN (user ve password kısmına) Aşağıda 2 çeşit ayar olucak bir tanesi masaüstü için diğeri dil için soldakine tıklayıp xfce4 seçin ve giriş yapın bu kadar

Arkadaşlar blackarch arch tabanlı olduğu için pacman komutuyla hareket ediyoruz
pacman -S gibi gibi daha sonra komutlarla ilgili detaylı bir paylaşım yaparım umuduyla Görüşürüz
Ellerinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.