Blue Team Stratejisi Bootcamp Bölüm 1 | Bu Seri Hakkında

StrongsAire.exe

Junior Hunter
15 Tem 2010
801
139
/.root
Selam, size en güzelinden Blue Team serisi düzenliyorum tüm TürkHackTeam üyelerine hayırlı olsun
Sıkılmamanız için güzel bir şarkı öneriyorum #1

Seri Hakkında
Serinin amacı kendini blue team alanında geliştirmek istiyen ve geleceğini kurmak istiyen kişiler için açılmıştır bu seri sizi 0'dan ileri seviye bir blue team stratejisi öğreticektir seri kimlere hitap ediyor konusuna geldiğimizde 2 saat video izleyerek aklını çorbaya çeviren kişiler için ve en önemlisi ise kısa ve bilgi içerikli makaleleri okuyan kişiler için yazılmıştır.

Seri İçeriği
evet bir çoğun merak ettiği konu serinin içerği bu seriyim'de Soc Analyst, Malware Analyst, Network ve benimde birkaç yıl içinde kuracağım Cloud şirketi için Cloud Security Engineer içeriği beğenmişsinizdir umarım seri bölümleri geç gelebilir ama sağlam gelir emin olabilirsiniz.

Diğer
seride sizlerde dahil olabilirsiniz sadece dm den ulaşmanız yeter herkesin yorumunu okuyacam istediğiniz bir konuyu belirtmeniz yeterdir belirtiğiniz konuyı seriye dahil edebilirim bu sayede kaynak eksikliğinizi giderebilirsiniz ve ilerleyen zamanlarda lazım olan programları falan herşeyi anlatıcam belirtiğim gibi 0'dan öğrenicez seriyi siber güvenlik kategorisinde devam etiricem ve en önemlisi devamlılık'tır kesinlikle okudum bitti falan demeyin bu bilgileri sürekli tekrar yapmak ve uygulamalı laboratuvar ortamlarında denemeniz sizin için daha yararlı olucaktır evet bu kadardı özet geçmek istedim açıkcası kısa oldu biraz ama diyer bölümler daha uzun ve daha anlamlı olucaktır kesinlikle emin olabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.