Bootstrap kurulumu 4.1/ Kullanımı hakkında kısa bilgilendirme / Serinin devamı hakkında bilgilendirme

ERSSE

Katılımcı Üye
6 Kas 2019
465
138
Street
Merhaba değerli bu konuyu okuyan kişi başlıktan da anlaşılacağı gibi Bootstrap serimizde devam ediyoruz
bu gün Kurulumu / Kullanımı hakkında kısa bir bilgilendirme / Serinin devamı hakkında bilgilendirme vakit kaybetmeden geçelim

verdiğim linkten Bootstrap 4.1 Sürümünün kurulum kısmına geçelim

Link = Introduction

Head tagının içine CSS i kopyalıyalım
Body tagının kapanış kısmına JS yi kopyalıyalım

cru6zvq.PNG

aynı görseldeki gibi olacak, Tebrikler Bootstrap 4.1 i kurduk

Kullanımı hakkında kısa bilgi

kısacası hani sytle.css dosyası olurya ordan class ları çekersiniz aynı onun gibi düşünün
bir yerden belli olan class ları çekip projede kullanıyoruz bude bide sürekli olarak tasarımla uğraşmamız gereken
yerde kolaylık sağlıyor örnek
<h1>Hello World!</h1> ben bu başlığı italik ve kırmızı renli yapmak isteseydim
css bölümüne gelip orda ayrı bir class tanımlıyıp orda hem renk hem italik olması sağlamam gerekirdi
ancak burda önceden tanımlanmış class ları kullanarak işimizin zaman süresini azaltıyoruz ayrıca sürekli olarak
tasarımla uğraşmak zorunda kalmıyoruz...

Serinin devamı hakkında bilgilendirme:

bundan sonra kodlama aşamasına geçeceğiz kurulumlarımızı yaptık ve Bootstrap hakkında bilgilerimizi öğrendik şimdi
sıra nasıl kullanıcağımızda ben aynı bir kursmuş gibi sırasıyla Bootstrap renkleri, Butonlar, Margin ve Padding,
Kenarlık ve boyutlandırma... gibi gibi ilerliyeceğim bir sonraki konuda Heading, Text ve Bootstrap Renkleri olucak

Cinco

Üye
3 Ara 2020
94
51
Merhaba değerli bu konuyu okuyan kişi başlıktan da anlaşılacağı gibi Bootstrap serimizde devam ediyoruz
bu gün Kurulumu / Kullanımı hakkında kısa bir bilgilendirme / Serinin devamı hakkında bilgilendirme vakit kaybetmeden geçelim

verdiğim linkten Bootstrap 4.1 Sürümünün kurulum kısmına geçelim

Link = Introduction

Head tagının içine CSS i kopyalıyalım
Body tagının kapanış kısmına JS yi kopyalıyalım

cru6zvq.PNG

aynı görseldeki gibi olacak, Tebrikler Bootstrap 4.1 i kurduk

Kullanımı hakkında kısa bilgi

kısacası hani sytle.css dosyası olurya ordan class ları çekersiniz aynı onun gibi düşünün
bir yerden belli olan class ları çekip projede kullanıyoruz bude bide sürekli olarak tasarımla uğraşmamız gereken
yerde kolaylık sağlıyor örnek
<h1>Hello World!</h1> ben bu başlığı italik ve kırmızı renli yapmak isteseydim
css bölümüne gelip orda ayrı bir class tanımlıyıp orda hem renk hem italik olması sağlamam gerekirdi
ancak burda önceden tanımlanmış class ları kullanarak işimizin zaman süresini azaltıyoruz ayrıca sürekli olarak
tasarımla uğraşmak zorunda kalmıyoruz...

Serinin devamı hakkında bilgilendirme:

bundan sonra kodlama aşamasına geçeceğiz kurulumlarımızı yaptık ve Bootstrap hakkında bilgilerimizi öğrendik şimdi
sıra nasıl kullanıcağımızda ben aynı bir kursmuş gibi sırasıyla Bootstrap renkleri, Butonlar, Margin ve Padding,
Kenarlık ve boyutlandırma... gibi gibi ilerliyeceğim bir sonraki konuda Heading, Text ve Bootstrap Renkleri olucak
Ellerine sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.