Borsayı Nasıl Detaylı Bir Şekilde Öğrenebilirim?

hikmetnri

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
727
54
Nerde istersen
Borsayı detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorum, aranızda daha önce bilgisi olmayıp nereden nasıl öğrendiğiniz hakkında e kitap video tarzında eğitimler veya önerilerinizi bekliyorum.

kst132

Junior Hunter
12 Haz 2023
925
556
Borsayı detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorum, aranızda daha önce bilgisi olmayıp nereden nasıl öğrendiğiniz hakkında e kitap video tarzında eğitimler veya önerilerinizi bekliyorum.
Merhaba,
Sana önerim borsayı anlık takip edebileceğin bir uygulama yükle. Ben bunun için telefonuma Canlı Döviz adındaki uygulamayı indirdim. Borsayı bana ticaretle uğraşan bir abim öğretmişti bu yüzden nereden öğrenebileceğin konusunda bir fikrim yok. Kripto Borsasını mi öğrenmek istiyorsun yoksa Hisse Senedi Borsası mı?

hikmetnri

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
727
54
Nerde istersen
Merhaba,
Sana önerim borsayı anlık takip edebileceğin bir uygulama yükle. Ben bunun için telefonuma Canlı Döviz adındaki uygulamayı indirdim. Borsayı bana ticaretle uğraşan bir abim öğretmişti bu yüzden nereden öğrenebileceğin konusunda bir fikrim yok. Kripto Borsasını mi öğrenmek istiyorsun yoksa Hisse Senedi Borsası mı?
Şimdilik hisse senetlerine yatırım yapmayı düşünüyorum ama analizler hakkında fikrim yok ne zaman alıp ne zaman satacağım hangi şirketlere daha fazla kazandırıyor analizleri neye göre yapmam öğrenmem Lazım

kst132

Junior Hunter
12 Haz 2023
925
556
Şimdilik hisse senetlerine yatırım yapmayı düşünüyorum ama analizler hakkında fikrim yok ne zaman alıp ne zaman satacağım hangi şirketlere daha fazla kazandırıyor analizleri neye göre yapmam öğrenmem Lazım
Hisse senetleri için şöyle diyeyim. Bende hisse senedi alıyorum. Sana önerim batmayacak şirketler var Türkiye de bunlardan alırsan kaybetme ihtimalin yok uzun vadede. Örneğin ben Türk Hava Yollarından 282 TL'ye hisse almıştım şuan da hisse 302 TL oldu yani ben bir tane hisseden 20 TL kazandım tabi ben bir tane almadım 10 tane aldım yani karım 200 TL oldu kısaca mantık bu.

werxy

Yeni üye
26 Nis 2020
3
0
Merhaba,

Ben "
FİNANS VE BORSA" isimli YouTube kanalından öğrenmiştim analiz yöntemlerini, o kanalın oynatma listelerindeki eğitimleri inceleyebilirsin. "Katıl" butonunu falan kullanmanı, paralı eğitimlerine katılmanı ÖNERMEM. Zaten reklam yapmadığım için açık konuşayım, küçük yatırımcılar için ücretsiz eğitimleri gayet yeterli.

Analizde de
Investing.com ve TradingView kullanılıyor. İki uygulamanın da ücretsiz versiyonu işini fazlaca görür.

Hisseleri nereden alıp satacağın da sana kalmış. Kendi bankanın
alım-satım uygulamasında komisyon ücreti düşüktür muhtemelen, onu kullanabilirsin.

İyi Forumlar...

x1axe

Yeni üye
28 May 2022
42
9
bir süre takip edip kendin görmen gerek ve iyice düşünüp analizlerini yapmazasan alacağın hissede boşa gider öğrenmek de eğitim setleri oluyor bulabilirsen öğrenirsin bence

I AM EAC0D3Rx

Black Hat Lider Yardımcısı
17 Eyl 2023
1,689
896
Matrix
akşamdan sabaha sürekli +%1-2/-%1-2 oynayan kağıtlar seçeceksin kendine, akşam alacaksın sabaha +%1,5 emrini vereceksin. bu şekilde günlük paranı katlayarak gideceksin :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.