Boş bilgisayarı VDS yapma

hidrhyme

Yeni üye
25 May 2024
35
9
Beyler elimde boş bir laptop var sürekli açık tutup bir vds yapacağım bunu nasıl yaparım? windows uzak masaüstü bağlantısı ile public ip + şifre girerek bağlanabileceğim bir vds yapmak istiyorum laptop'un sistemi Windows 10

Blueteamforse

KELEŞ
17 Ağu 2023
440
198
Her Yer
Tüm videolara baktım ama hiç bir şey anlamadım. birisi gösteriyordu ama sadece 192.168.1.8 gibi local ip üzerinden vds'e giriş yapılabiliyordu.
Dostum videolardakinide anlamadıysan benim anlattığımıda anlamayacaksın muhtemelen olabildiğince anlamaya çalışarak deneyin.
Local ip durumdan duruma değişir.Yanlız bildiğim üzere bir tanede kullanmadığınız bir modem olması lazım ona özelde bir işlen olması lazım internetten araştırma yapmanız lazım.

hidrhyme

Yeni üye
25 May 2024
35
9
Dostum videolardakinide anlamadıysan benim anlattığımıda anlamayacaksın muhtemelen olabildiğince anlamaya çalışarak deneyin.
Local ip durumdan duruma değişir.Yanlız bildiğim üzere bir tanede kullanmadığınız bir modem olması lazım ona özelde bir işlen olması lazım internetten araştırma yapmanız lazım.
Zaten araştırdım bulamadığım için konu açtım, bulamamamın sebebi hangi programları indirecegimi bilmemem, birisi windows server 2012 diyor diğeri programa gerek yok diyor falan.

Blueteamforse

KELEŞ
17 Ağu 2023
440
198
Her Yer
Zaten araştırdım bulamadığım için konu açtım, bulamamamın sebebi hangi programları indirecegimi bilmemem, birisi windows server 2012 diyor diğeri programa gerek yok diyor falan.
Hayır dostum o windows server 2012 lazım diyen adama yönel nedeni şu çoğu vds artık bütün işletim sistemleri yükleneniliyor ama server işletim sistemi daha optimize olur sizin için.
Belirttiğim gibi araştırıp anlamadoğınız şeyi ben size anlatamam benim anlatacağım terim içerir çok fazla daha düzgün anlatacak hocam veya arkadaş varsa onlar ilgilenebilir konuyla.

hidrhyme

Yeni üye
25 May 2024
35
9
Hayır dostum o windows server 2012 lazım diyen adama yönel nedeni şu çoğu vds artık bütün işletim sistemleri yükleneniliyor ama server işletim sistemi daha optimize olur sizin için.
Belirttiğim gibi araştırıp anlamadoğınız şeyi ben size anlatamam benim anlatacağım terim içerir çok fazla daha düzgün anlatacak hocam veya arkadaş varsa onlar ilgilenebilir konuyla.
windows 2012 server'i kurdugumda uzaktan bağlanabilecekmiyim? yani public ip üzerinden bağlanmamı sağlayacak mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.