Zararlı Yazılım Botnet nasıl oluşturulur?

xhurricane

Yeni üye
28 Ağu 2019
5
0
Arkadaşlar merhaba bir sorum olucaktı kafamı hep kurcalıyan.Malum dos programları tek başına saldırdığın zaman hiç bir işe yaramıyor,bknz loic hoic gibi programlar.Ddos için ise gerekli olan şey botnetmiş,fakat nasıl kendi botnetimi oluştururum hiçbir fikrim yok,yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

calvinjoyn

Yeni üye
28 Ağu 2019
10
0
Botnet denildiğinde çok geniş kapsamlı bir platform içeriyor yani şöyle ki çok önceden IRC platformlarından yönetilen victim ağları yaygınken şuan günümüzde IRC çok tercih edilmiyor sebebi HTTP ve masaüstü programlarının çok daha stabil ve gelişmiş sistemlerinin piyasada olmasından ayrıca bunu victim taraflı değilde datacenter taraflı sunucu ve hosting firmasının network havuzunu kullanarak TCP/UDP attackları tek makina üzerinden yine çok üst düzey saldırılar olmasada firewalı çok düşük siteler ve home network'larının bağlantısını kesmeye yetecek kadar putty gibi sistemlere kurularak sunuculardanda botnet saldırıları yapılabiliyor. Ama bana göre son 5-10 yıllık zaman diliminde gündeme gelmiş en sağlam botnet platformları kaynak kodları Mirai Botnet'le / Beta-Bot Yazılımı olmuştur bu iki yazılımın sahibide FBI interpol tarafından ciddi derecede aranılmıştı ve Yazılımcıların Takıldığı Forum'da HForums'dur.

calvinjoyn

Yeni üye
28 Ağu 2019
10
0

duygulandım bee ben bu programı rahat 10 yıl önce falan kullanıyordum o zamanlar win8 win10 falanda yoktu bu program client/server taraflı çalışan bir sistem hayır bu konuyu birde 2017 yılında paylaşmışlar 2 yıl önce bile çok popüleritesini kaybetmiş bir zaman hayır bu program zaten win8/win10 gibi sistemlerde ne stabil çalışır nede botun kalıcılığının garantisi olur daha güncel ve daha stabil Yazılımlarda kurban toplayarak gerekirde CMD komut gönderin Ping komutuyla bile bu programdan daha iyi attack yapar ve hiç olmassa stabilitesi ve botun uzun vadeli kalıcı olduğunun garantisi olur Ayrıca öyle eski programların yıllarca kimler kimler üzerine kendi serverlarını bindleyerek piyasaya dağıtıyor yazılımcının sahibi kendisi bile ortada piyasada yok güvenilirliğini sağlayacak bir kaynak ortamda kalmamış eski olduğu için Bir hacker yada bu işlerle uğraşan insan ne kadar hack bilgisi olursa olsun önce kendi güvenliği ve kendi bilgilerini kişisel verilerini çaldırmaması gerekir Hacklenen bir kişi hacker olmaz lamerdir bana göre :D Unutmayınki en tehlikeli hackerler aslında hep bir sistemin güvenliğiyle uğraşan ciddi ve tecrübeli güvenlik uzmanlarıdır...

HBackeR

Üye
19 May 2018
204
0
rootland
İşin dogrusu Programı ben bile denemedim :D / Botnet programı yazdım bu çıktı bende sana attım - Zaten ben böyle şeyleri Sanal Makinemin İçindeki Sandboxie de calıstırıyorum asda

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.