Zararlı Yazılım Bu dosya da bilgisayarıma sızmaları mükün mü ? virüs total

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,765
511
25
Praise The Fool
Zararlı dosya analizi zor diye biliyorum, yani zordan kastım bilene basittir tabii ki ancak uğraşlı ve zaman alan bir iş. Forumda bunu yapan var mı varsa bile hemen şimdi yapar mı emin değilim. Çünkü uygulama .net değilse kodlarını okumak imkansızlaşacak koruma olması muhtemel, gönderdiği veri paketleri incelenecek vb. İstediğiniz tarzda detaylı bir analiz sonucu veremiyorum size ancak fikir alıyorsanız naçizane düşüncem hile'yi yapan kişi muhtemelen amme hizmetini önemsemiyordur.

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
VirusTotal taramasında zararsız programlar zararlı çıkabileceği gibi zararlı programlar zararsız da çıkabilir. Bu sebeple sadece tarama sonucuna bakarak bir şey demek yanlış olur.

Black Turtle

Adanmış Üye
28 Ocak 2015
6,614
35
Remote Admin
Virüs totalde rat veya keylogger olmadığını görebiliyoruz lakin bu zarar vermiyecek anlamına gelmiyor. Program içinde çok fazla dll olmadığından büyük bir ihtimalle zararsızdır.

Program hack programı veya crack programı felansa bu şekilde gözükmesi normaldir.

Bilgisayarınıza "sandbox" kurup deneyin. Baktınız çok fazla şüphe duyduğunuz şeyler var bana pm den atarsınız ben bakıp size bilgi veririm :)

Sandbox Kurulum :
https://www.turkhackteam.org/bilgis...atlardan-korunma-yontemleri-black-turtle.html

Son düzenleme:

AROCKS

Katılımcı Üye
26 Mar 2018
946
59
%appdata% ~ Crypted '
Bazı arkadaşlar yanlış bilgi vermiş,bu tarz hile programları "Anti Sandbox" ve "Anti VM" ile çalışır yani sandbox ile açınca çoğu işlev gerçekleşmez,dosyaya gelecek olursak saçma sapan virüs algılanmış hile programların da bu tarz sonuçlar normal orada bulunan "Trojan" yazısına pek takılma ben dosyanın "Graph" ınıda inceledim ama bi sıkıntı yok.

Son düzenleme:

A Live

Üye
20 Ocak 2019
61
0
Virüs totalde rat veya keylogger olmadığını görebiliyoruz lakin bu zarar vermiyecek anlamına gelmiyor. Program içinde çok fazla dll olmadığından büyük bir ihtimalle zararsızdır.

Program hack programı veya crack programı felansa bu şekilde gözükmesi normaldir.

Bilgisayarınıza "sandbox" kurup deneyin. Baktınız çok fazla şüphe duyduğunuz şeyler var bana pm den atarsınız ben bakıp size bilgi veririm :)

Sandbox Kurulum :
https://www.turkhackteam.org/bilgis...atlardan-korunma-yontemleri-black-turtle.html

Ne yani? Her hangi bi' programa DLL Import edilmemişse o zararsız mıdır? Direk o DLL'nin kodları programın yan classı olarak açılamaz mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.