Bu PC İş Görürmü ? Hangi Malzemeleri Değiştirmeli veya Eklemeliyim ?

Merhaba yeni PC alacağım bu parçalar nasıl arkadaşlar sanal makine da falan sorun çıkartmaz değilmi arkadaşlar ?

LİST;

Anakart MSI B450M Gaming PLUS Gigabyte B450 AORUS PRO ASUS TUF B450M-PLUS GAMING
İşlemci AMD Ryzen 3100
Ram 3200 DDR4 8x8=16 GB
Ekran Kartı 2GB olsun yeter galiba pek oyun oynamıcam çoğunluk Metin2 ve sanal makina çalışıcak PC de
Kasa Seçmedim (hava soğutmalı iyi bence sıvı soğutma fazla olur)
Güç Kaynağı (Power) Asus Tuf Gaming 450B 80 Plus Bronze 450 W Güç Kaynağı
SSD veya HDD 240gb takmayı düşünüyorum

32563

Üye
27 May 2022
112
54
Merhaba yeni PC alacağım bu parçalar nasıl arkadaşlar sanal makine da falan sorun çıkartmaz değilmi arkadaşlar ?

LİST;

Anakart MSI B450M Gaming PLUS Gigabyte B450 AORUS PRO ASUS TUF B450M-PLUS GAMING
İşlemci AMD Ryzen 3100
Ram 3200 DDR4 8x8=16 GB
Ekran Kartı 2GB olsun yeter galiba pek oyun oynamıcam çoğunluk Metin2 ve sanal makina çalışıcak PC de
Kasa Seçmedim (hava soğutmalı iyi bence sıvı soğutma fazla olur)
Güç Kaynağı (Power) Asus Tuf Gaming 450B 80 Plus Bronze 450 W Güç Kaynağı
SSD veya HDD 240gb takmayı düşünüyorum
Ne kadar bütçen var? ONa göre önereyim.

Bu arada sanal makineyi ne için kullanacaksın?

32563

Üye
27 May 2022
112
54
@Kaptan Rota kaç gündür bekliyordum, cevap vermedin tam umudu kestim yazdın :D Abi kaç gün geçti, 4 gün oldu sen daha yeni cevap veriyorsun :D
Neyse. Sisteminiz gayet iyi. Gönül rahatlığı ile alabilrisiniz.

K3D

Katılımcı Üye
1 Mar 2021
629
555
30
root
Oyunları kurup ona göre test yaparsan daha iyi olacaktır senin için. Burada deriz ki şu oyunu kastırmaz oyuna bir girersin bilgisayar duman atar :D

BrainHackZ

Uzman üye
9 Tem 2014
1,546
24
Ekran kartı takmak yerine ryzen 5 5600g veya ryzen 7 5700g takabilirsin apu olarak çevirir sanal makina olarak kullanırsın performansa gelecek olursak fevkalade.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.