Bu soruyu 600 bin üniversiteli çözemedi !

KADIRGA

Katılımcı Üye
22 Ara 2009
369
0
Kiev / Ukrayna
80 - ( 12+3+8 ) = ?

Bu soruyu 600 bin üniversite adayı çözemedi...

14.06.2010 15:12:33
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, yüzde 99’unun çok rahat çözebileceği soruları yarım milyonu aşkın gencin çözememesine üzüldüğünü söyledi.
“Bir iki yıl önce üniversiteye giriş sınavında 80 - (12 + 3 + 8) = ? diye bir soru sorduk. Şimdi bu soruya baktığınızda ne düşünürsünüz? ‘Çocuklar bunu yapar’ dersiniz. Oysa bu soruya 600 bin öğrenci cevap verememiş. Neden cevaplamamışlar, neden yapamıyorlar? İlkokul ****** bu soruyu yapıyor." diyen Yarımağan, şöyle konuştu:

"İşte bu soru gibi yüzde 99’unun kesinlikle çözmesi gereken çok basit sorular var. Ama çözemiyorlar. Biz çok basit, yüzde 100 hepsi cevap verir diye ‘Cumhuriyet kaç yılında ilan edildi?’ gibi soruları sınavlarda sormuyoruz. Ama artık kuşkuluyum. Şimdi bu soruyu sorsak, ‘Yüzde yüz doğru cevap alırız’ diyemiyorum. Herhalde yanlış cevap verenler çıkacaktır diye endişe ediyorum.”
Habertürk

Benim NOTUM=Yeni nesil kötüye gidiyor​

kuralsı

Üye
30 Nis 2010
155
0
Parantez içerisindeki 12,3 ve 8 sayıları birbirleri ile toplanır ve 80'den çıkarılır.

12+3=15
15+8=23
80-23=57

Demonvhoons

Katılımcı Üye
8 Kas 2010
338
0
iSLam-BoL
ya akıl var mantık var arkslar sonuç bellide tamam parantezin içi çözülcek falan fiklan bunlar tırışka olay bakarsak yazıyı okumuyorsnuz sanırsam dikkatlice yarım milyondan fazlaca üniversiteli çözememiş bu insanlar bu çocukalrı ne hale getirdi öğrenci sitres ve heyecandan eli ayagına dolaşıyor bildiginide unutuyor yazı bu türkiye haline

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.