Bugbounty den en fazla ne kadar kazandınız?

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
204
27
1200 dolar üstünü göremedim ...
hocam hackerone daki sitelerde açık bulununca siteler para ödüyor değilmi bazıları teşekkür edip geçiyorlarmış böyle bir durum varmı yoksa hackerone haricindeki sitelerde yani demek istediğim öylesine bir sitede açık bulunca vermiyorlarmı para yoksa hackeronedaki sitelerde aynısınımı yapıyorlar _?

RW

Haftanın Moderatörü
26 Kas 2020
2,572
2,098
hocam hackerone daki sitelerde açık bulununca siteler para ödüyor değilmi bazıları teşekkür edip geçiyorlarmış böyle bir durum varmı yoksa hackerone haricindeki sitelerde yani demek istediğim öylesine bir sitede açık bulunca vermiyorlarmı para yoksa hackeronedaki sitelerde aynısınımı yapıyorlar _?
Bu sadece hackerone için geçerli değil site sahibi sadece teşekür edip de geçebilir, parada verebilir, hiç birşey de vermeyebilir .. tamamen site sahibinin instiyatifine kalmış buna birşey yapamayız

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
204
27
Bu sadece hackerone için geçerli değil site sahibi sadece teşekür edip de geçebilir, parada verebilir, hiç birşey de vermeyebilir .. tamamen site sahibinin instiyatifine kalmış buna birşey yapamayız
hocam ben 30 a yakın siteyi pentest ettim bunun sadece 4 veya 5 tanesini manuel olarak hallettim diğer 25 ise otomatik araçlar ile yaptım şu an mehmet incenin web hacking eğitim serisini iziliyorum öncesinde 4 tane udemy kursu bitirdim sizce ne kadar daha bu web hacking üzerine daha çok zaman harcamam lazım ?
bir de ödemleri ne ile yapıyorlar paypalsa türkiyede yasaklı western union üzerindendmi para transferi gerçekleştiriyorsunuz ?

lyxG

Katılımcı Üye
15 Ocak 2019
310
76
western üzerinden evet ama dikkat et bazı programlarda kyc ye düşüyor, batı ülkesi olmayınca direkt vatandaşlık pasaportu istiyor örn (yeswehack) ayrıca bug aramadan önce title kısmına bak, şu açıkların fiyatını ödüyoruz şunları ise biliyoruz ve ödemiyoruz gibi bilgiler yazıyor. Kolay gelsin.

Mamilate

Üye
12 Kas 2023
236
98
Hackerone da zaten yazıyor hangi açığa kaç dolar verileceği vs. ama tabi hackeroneda da para vermeyenler var. Mesela mediamarkt sitesinde açık bulmuştum yakın zamanda, sadece teşekkür etmişlerdi :)

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,324
361
Teşekkür edip geçiyorlar demek biraz yanlış olur bir raporun resolved olursa reputation yani itibar puanı kazanırsın o puanlarlada seni private programlara davet ederler ve o programlar vdp ya da bbp olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.