Sızma Testleri bunu yapmak mantıklı mı? veya neden yapılmamalı?

Konu;
Öncelikle merhaba dostlar, problem şu Türk firmaları hackliyorum.
Fakat amacım onların web sitelerinde açık olduğu ve bunu nasıl kapatabilirler onun hakkında bilgilendirmek,
Hacklediğim sayfa sahipleri hatalarını yabancı veya türk olabilir.
Kötü amaçlı şahıslardan kendilerini onlardan daha önce koruması ve önemini alması.

Detay;
Ayrıca E-mail olarak açıklarını onlarla paylaşıyorum,
Bu sitenin admin'inde bypass açığı var, şu sitenizin şu sayfasında sql açığı var, şu arama kısmında xss - iframe açığı var vb.
lütfen gözönünde bulundurun diye belirtiyorum.
Sizce yaptığım bir hata mı?
Millettimin insanlarının hem kazandıkları para'yı, hemde kendilerine özel alanlarına t*ciz'de bulunmak istemiyorum.

Soru;
Hangi görüş sizce daha mantıklı?

Veya yapılmaması gerek nedir?

Şimdiden yanıt veren ve ilgi gösteren herkese, çok teşekkür ederim.♥️

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,794
434
Sydney
Bunu şöyle düşün bir tanıdığın var ve hata yaptı. Örnek olarak hırsızlık diyelim çok da önemli değil hatası. Kişiyi hırsızlık yaptığı için ağız göz dalar mısın sonuçta döverek ona bir ders/hatasını düşünmeye teşvik ediyorsun ama zarar vererek. Yoksa karşına alıp neden yaptığı hatanın kötü bir şey olduğunu derinlemesine anlatıp hatasını telafi ettirmeye mi çalışırsın (elma çaldı konuştun çaldığı elmanın parasını ödedi örnek) sence hangisi daha olumlu sonuç verir böyle düşün bir de

Bunu şöyle düşün bir tanıdığın var ve hata yaptı. Örnek olarak hırsızlık diyelim çok da önemli değil hatası. Kişiyi hırsızlık yaptığı için ağız göz dalar mısın sonuçta döverek ona bir ders/hatasını düşünmeye teşvik ediyorsun ama zarar vererek. Yoksa karşına alıp neden yaptığı hatanın kötü bir şey olduğunu derinlemesine anlatıp hatasını telafi ettirmeye mi çalışırsın (elma çaldı konuştun çaldığı elmanın parasını ödedi örnek) sence hangisi daha olumlu sonuç verir böyle düşün bir de
dostum yazılım şirketi hackledim açıklarını bildirdim ve tekrar siteyi düzeltiler ama açık hala duruyor denedim napmam lazım? yazılımcı böyle yaparsa diğerleri napsın?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.