Bütün verilerimizi inceleyen yapay zeka.(Benim fikrim).Ve siber güvenlik yeni başlayanlara tavsiye.

secot

Yeni üye
14 Ocak 2023
21
1
Bence uluslararası suçları engellemek için bütün telefon, bilgisayarlarda bir açık kapı sayesinde yaptığımız her şeyi kişisel analiz yaparak bizim sanal robot ikizimizi çıkarıp onun üstünden bizim suçlu olma potansiyelimizi bulup bizim mesajlarımız gibi bağlantı kurma araçlarımızı inceleyip suçu önceden tespit etme amaçlı bir yazılım kullanıldığını ya da yakın gelecekte kullanacağını düşünüyorum.
(Bu arada siber güvenliğe yeni başladım atıl hocanın 1.seviye kursundayım ama bazen linuxu bu işleri öğrenemiyeceğimi düşünüyorum.Mesala bazen linux bozulup fan açıyor,bende makinenin gücünü kapatıp kopyasını aldığım ilk hale getiriyorum.Moralim bozuluyor üstatlarımız acaba bunları yaşadımı tavsiyelerinizi merak ediyorum.)

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
874
anka.html
Geleceği bilemeyiz lakin günümüz şartları için bu tür birşey pekte mümkün değil,
böyle birşeyin kodlanması kötü niyetli kişiler için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Ek olarak mesajlarımıza kadar erişimi olan bu yazılımın hacklenmesi durumunda cihazlarımız farklı kişilerin eline geçmiş olacak.

ama bazen linuxu bu işleri öğrenemiyeceğimi düşünüyorum.Mesala bazen linux bozulup fan açıyor,bende makinenin gücünü kapatıp kopyasını aldığım ilk hale getiriyorum
Linux'u öğrenmek istiyorsan sanal makineye kurmanı öneririm en sağlıklısı olacaktır. İşletim sistemlerini kavraman pekte sürmez lakin hatalarla karşılaşman oldukça normal.

powwerbangTR

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
513
117
Bence uluslararası suçları engellemek için bütün telefon, bilgisayarlarda bir açık kapı sayesinde yaptığımız her şeyi kişisel analiz yaparak bizim sanal robot ikizimizi çıkarıp onun üstünden bizim suçlu olma potansiyelimizi bulup bizim mesajlarımız gibi bağlantı kurma araçlarımızı inceleyip suçu önceden tespit etme amaçlı bir yazılım kullanıldığını ya da yakın gelecekte kullanacağını düşünüyorum.
(Bu arada siber güvenliğe yeni başladım atıl hocanın 1.seviye kursundayım ama bazen linuxu bu işleri öğrenemiyeceğimi düşünüyorum.Mesala bazen linux bozulup fan açıyor,bende makinenin gücünü kapatıp kopyasını aldığım ilk hale getiriyorum.Moralim bozuluyor üstatlarımız acaba bunları yaşadımı tavsiyelerinizi merak ediyorum.)
Öncelikle Kalıp dediğiniz şey hemen hemen yapılıyor Google Her gün geçtikçe birçok veriyi anlık olarak alabilme yeteneğine sahiptir. Bunun için kripto telefonları ve cihazları vardır ayrıca kordinatları bozacak programlar da mevcuttur. ama neler olacağını bilemeyiz şuan birçok şeyleri aslında şirketler yönetiyor yerimizi almak en doğru karar olabilir

powwerbangTR

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
513
117
Police Using Planes Equipped with Dirtbox to Spy on your Cell Phones 2016 da Bulunan bir kaynak buldum yararlı olabilir Bunu artık kullanmıyorlar muhtemelen başka tip sensörler daha iyi oluyor maddeleri tespit edebilecek şekilde donatılabiliyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.