Zararlı Yazılım .cdaz djvu ransomeware virüs

• Konbuyu başlatan BOZKANTR
  • Başlangıç tarihi
B

BOZKANTR

Ziyaretçi
Merhaba, bilgisayar kullanıcısıyım fakat ilk defa böyle bir şey başıma geliyor ve kısacası tüm dosyalarımın uzantısı değişti örnek olarak dsadfda.txt.cdaz olarak gözüküyor ne yaptıysam çözemedim ama c ve d disk bölümümde virüs bir not defterine şöyle demiş ve bu konuda yardımınızı istiyorum sanırım hala virüs bilgisayarımda mevcut veya sildim 5 adet anti-virüs programı kurdum dolandırıcı destekli fakat hiç biri şuan görmüyor virüsleri trojanları ayrıca birçok dosyam iş yerimde kullandığım çizimlerim tüm emeklerim gitti :(((((((( bu konuda yardımınızı istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz...
iletişim için hastopraktarim.gmail.com
mail atarsanız lütfen yardımcı olmanızı isterim.

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
Price of private key and decrypt software is $1999.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $999.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Your personal ID:
ID vermedim çoğu videoda gizlemişler sanırım önemli diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Selamlar,

Bir çeşit fidye virüsü. İlk hedefi ve tek hedefi sizin kişiler dosyalarınız oldu. Onları şifreledi veya bunu denedi. Çoğu boyutu 2gb aşan dosyalarınızı ise şifreleyemedi büyük ihtimalle. Onların sonundaki uzantıyı düzeltip kullanabilirsiniz gibi düşünüyorum.

Diğer küçük dosyalar şifrelenmiştir ve onlara müdahale şansınıza bakacağız.

Virüs yeni, 3,5 günlük. Haliyle o dosyalar gitti diyebiliriz.

+++

Tarayıcınızda oturum açtığınız bilinen sitelerin oturum bilgileri gitmiştir. Twitter, discord vs. oturum açtığınız tarayıcıdaki sitelerde şifre değişikliğine gitmek iyi olabilir. Detaylı rapor için: @'ReDLiNe söz siz de.

'ReDLiNe

Global Moderatör
23 Haz 2015
7,810
3,759
23
Ankara
Selamlar,

Bir çeşit fidye virüsü. İlk hedefi ve tek hedefi sizin kişiler dosyalarınız oldu. Onları şifreledi veya bunu denedi. Çoğu boyutu 2gb aşan dosyalarınızı ise şifreleyemedi büyük ihtimalle. Onların sonundaki uzantıyı düzeltip kullanabilirsiniz gibi düşünüyorum.

Diğer küçük dosyalar şifrelenmiştir ve onlara müdahale şansınıza bakacağız.

Virüs yeni, 3,5 günlük. Haliyle o dosyalar gitti diyebiliriz.

+++

Tarayıcınızda oturum açtığınız bilinen sitelerin oturum bilgileri gitmiştir. Twitter, discord vs. oturum açtığınız tarayıcıdaki sitelerde şifre değişikliğine gitmek iyi olabilir. Detaylı rapor için: @'ReDLiNe söz siz de.
buradaki yönelgeleri izleyip decryptorun çıkmasını bekleyebilir veya sistemi sıfırdan formatlayabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.