ChaosVPN Detaylı Anlatım!

AloneBird

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
786
4
UAE
Herkese merhabalar, bugün bildiğim kadarıyla chaosvpn nedir onu anlatmaya çalışacağım ama yazıyı okumaya başlamadan önce uyarıyım ben bilgisayarcı yazılımcı felan değilim verdiğim kodların bilgisayarınızda nasıl bir etki bırakacağını bilemem(ben kurdum hiçbir şey olmadı) bu yüzden chaosvpn i kurmadan önce iki kez düşünün.
Konuya giriş yapmadan önce biraz chaosvpn nedir ondan bahsedelim.Chaosvpn darkweb'in farklı bir boyutu gibi düşünebilirsiniz herkes chaosvpn kurabilir ama herkes giremez.İP sunucusu yardımıyla girilir ama site admini kimse sizin girişinizi onaylaması gerekir.Ama merak etmeyin herkese açık olan sitelerde vardır.
Bildiğiniz üzere tor üzerinden girilen linkler onion uzantılıdır chaosvpn üzerinde ise linkler clos,hack,loky gibi gibi uzantılara sahip olabilir ama bunun çok bir önemi yok çünkü siteye giriş için site linkinden ziyade site İP adresi gereklidir.
Chaosvpn e girebilmek için mutlaka linuxun ubuntu veya Debian sürümü gereklidir.Bunun dışındada işletim sistemleri ile de girebilirsiniz aşağıda vereceğim linkte daha detaylı bilgi var.(Eğer sisteminiz windows ise sanal sunucu kurabilirsiniz zor birşey değil en fazla 30 dakikanızı alır.Birde sanal sunucu kuracaksanız kali linux yüklemenizi tavsiye ederim.)
Bu kadar bilgi yeter şimdi uygulamaya geçelim.İlk olarak uçbirimi açıyoruz ve aşağıdaki kodları giriyoruz.
Kod:
# apt-get install tinc iproute
# apt-get install build-essential git bison flex libssl-dev zlib1g-dev debhelper devscripts
# apt-get install tinc
# mkdir -p /dev/net
# mknod /dev/net/tun c 10 200
# chown root:root /dev/net/tun
# chmod 600 /dev/net/tun
apt-get updatesudo add-apt-repository ppa:matt-nycresistor/chaosvpn
evet deyin ve devam edin
apt-get update
apt-get install chaosvpn
kurulum bu kadar bu kurulum ubuntu sürümü için geçerlidir ama kurulum ile iş bitmiyor.Daha fazla bilgi için https://wiki.hamburg.ccc.de/ChaosVPN

Alıntıdır!

Uyarı: .rdos sitelerine(6. 7. seviye) chaosvpn ile giremezsiniz!

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sinkron

Yeni üye
12 Ağu 2018
6
0
ChaosVPN ile neler yapabilir, hangi sitelere girebiliriz? Sadece bir vpn olarak mı kullanabiliriz yoksa?

Yan bilgi: Rdos ve LLL siteleri yoktur, yalandır, dolandır, marianas web de yoktur saçma sapan seviye 7 seviye 8 yoktur( benim kanım bu oldugunu da düsünebilirsiniz free turkey )

Rospovà

Kıdemli Üye
15 May 2016
3,975
2
Tekirdağ
ChaosVPN ile neler yapabilir, hangi sitelere girebiliriz? Sadece bir vpn olarak mı kullanabiliriz yoksa?

Yan bilgi: Rdos ve LLL siteleri yoktur, yalandır, dolandır, marianas web de yoktur saçma sapan seviye 7 seviye 8 yoktur( benim kanım bu oldugunu da düsünebilirsiniz free turkey )

Aynen oyle bilgi ne kadar illegalse seviye onu belirler seviye diye birşey yok yani bilginin içeriği seviyeyi belirler

zirokool

Yeni üye
10 Ara 2020
8
1
Package 'iproute' has no installation candidate
şöyle bir hata aldım ne yapmam gerekiyor

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,061
388
Ankara
Üstad standart linux kurulumu bu....

Zaten gıcık gittiğim şeylerden biri, senelerdir, hiç abartmadan 5 senedir filan açık açık yazıyor wiki'lerinde bu bilgi, millet ona rağmen bir girip bakmak yerine kafasından efsane uyduruyor.

Ellerine sağlık, özellikle ingilizce bilmeyenler için bence sabitlenmiş konu olmalı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.