Cheat Engine Kurulumu Ve Kullanımı

xxmy34

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
260
116
KARA TOPRAK
p0qbke2.png

Merhabalar, bugün çok farklı bir konu ile gelmiş bulunuyorum. Birçoğumuzun duyduğu gördüğü Cheat Engine'yi anlatacağım.

Konu içeriğim Nasıl kurulduğu ve nasıl kullanılacağı üzerine olacaktır.

O halde hazırsanız, BAŞLAYALIM...

ctf0sk9.png

KONU ÖNCESİ BİRTAKIM TAVSİYELER

1)
Tek tek okuyup, adımları sırasıyla izlemenizi,

2) Program kurulumu sırasında AntiVirüs programınızı kısa süreliğine kapatmanızı,

3) Kendi cihazınıza uygun olanı indirmenizi ve

4) Sormak istediğiniz kısımlar olursa bana yazmanızı tavsiye ederim.

ctf0sk9.png

CHEAT ENGINE KURULUMU

İlk olarak tarayıcımızdan Cheat Engine'yi aratmamız gerekmektedir. Veya Buraya tıklayarak gidebilirsiniz.
Eğer indirme sağlayamazsanız farklı sitelerden de indirme yapabilirsiniz.

Kurulum esnasında hata aldığınız durumlar olursa Antivirüs Programlarınızı kapatmanızı öneririrm.

Uygulama virüslü olmasa bile virüs olarak algılanabilmektedir.

nbkjjnh.png

Sonrasında İnen dosyaya tıklayarak kurulum kısmına geçiyoruz.

53qu85w.png

ragq5ps.png

BU KISIM REKLAMLARI İLGİLENDİRMEKTEDİR. ATLAYABİLİRSİNİZ.

7kna2uo.png

Uygulamamız bu işlem ile kurulmuş oldu.

ctf0sk9.png

CHEAT ENGINE KULLANIMI

Sıra geldi uygulamayı kullanma kısmına.

Bir oyun üzerinden anlatmak istediğim için GTA 5 oyununu seçtim.

Daha önce yüklemiş olduğumuz oyunu açık hale getirip​
STORY​
kısmına giriyoruz.​

Normalde ONLINE kısmında da uygulayabileceğiniz bir uygulamadır ancak yanlış yapılırsa banlanma ihtimaliniz artmaktadır.
O yüzden STORY kısmından ilerleyeceğim şimdilik.

jzg571z.png

Para miktarını artırmak istediğiniz bir karakteri seçerek cep telefonunu (Yukarı işaret oku) çıkartın ve İnternet kısmına giriniz.

tex60np.png

Giriş yaptıktan sonra "" Money And Services "" sekmesine girerek Borsa kısmını açınız.

8vg2r5h.png

Şimdiki kısımda dilediğinizi seçiniz, düşükten alıp yükseğe satabileceğiniz bir şeyler bakmanızı öneririm.

Ya da alım-satım farkı yüksek olana bakınız.

2l192oq.png

Bir tanesine girip alabiliyorsanız 10 tane civarında alınız. Ben 20 tane aldım.

ctf0sk9.png

Satın alımı yaptıktan sonra Cheat Engıne ye giriyoruz.

tiryt2s.png

5u2eypx.png

Seçip OPEN dedikten sonra karşımıza gelen ekranda VALUE kısmına satın aldığınız miktarı giriniz, ben 20 tane aldığım için 20 yazacağım.

fj2ow9a.png

Ardından FIRST SCAN yazısına tıklıyoruz.

26k2j35.png

Sol tarafta birsürü çıktı geldi. Bunu 1 taneye düşürene kadar şu şekilde yol izleyeceğiz.

Birer tane satarak her satım kısmında uygulamaya geri dönüp VALUE kısmına kalan miktarı yazıp NEXT SCAN yapacağız.
Mesela 1 tane sattık 19 kaldı, uygulamadan 20'yi silip 19 yazıp NEXT SCAN yapacağız.

ikjmzjo.png

lp87je1.png

Görmüş olduğunuz üzere 3 tane çıktıya düştü, büyük ihtimalle bir tane daha satım yaparsak 1 tane çıktıya düşecektir.

g609ufh.png

Sattıktan sonra kalan miktarı girmemiz gerek.

3ovfduq.png

Tek bir tane çıktı geldi bende bu kısımdan sonra, sizde gelmezse aynı adımları olana kadar yapabilirsiniz.

178dfs6.png

Resimde dediğim gibi yapacağı ve sonra alta gelen satırdan en sağda yer alan value kısmının altındaki miktarın üstüne çift tıklayacağız.

Sonrasında karşımıza şu ekran çıkacaktır:

qsqtum3.png

Buradaki değeri silerek 4 5 basamaklı bir değer girebiliriz. Ben bu yılı kullanarak 2022 yazdım.

Değeri yazdıktan sonra ENTER basarak oyuna giriniz.

71ixraq.png

j1vtyf0.png

Hepsini satarak yüksek miktarda para kazanmış olursunuz.

Bunu her karakterde istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

5fm770b.png

67aed8s.png

İşlemimiz Bu kadardı. Aklınıza takılan yerleri sorabilirsiniz.​

ctf0sk9.png

Bugün anlatmak istediğim konunun sonuna ulaşmış bulunmaktasınız. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştığım konumu sabırla okuduğunuzu ummaktayım.

Tüm görüş ve önerilerinizi beklemekte olacağım, bu sayede hem kendimi geliştirebilir hem de konularımı daha güzel hale getirebilirim.

Çok teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.​

p0qbke2.png

16 Kas 2021
87
8
Antalya
p0qbke2.png

Merhabalar, bugün çok farklı bir konu ile gelmiş bulunuyorum. Birçoğumuzun duyduğu gördüğü Cheat Engine'yi anlatacağım.

Konu içeriğim Nasıl kurulduğu ve nasıl kullanılacağı üzerine olacaktır.

O halde hazırsanız, BAŞLAYALIM...

ctf0sk9.png

KONU ÖNCESİ BİRTAKIM TAVSİYELER

1)
Tek tek okuyup, adımları sırasıyla izlemenizi,

2) Program kurulumu sırasında AntiVirüs programınızı kısa süreliğine kapatmanızı,

3) Kendi cihazınıza uygun olanı indirmenizi ve

4) Sormak istediğiniz kısımlar olursa bana yazmanızı tavsiye ederim.

ctf0sk9.png

CHEAT ENGINE KURULUMU

İlk olarak tarayıcımızdan Cheat Engine'yi aratmamız gerekmektedir. Veya Buraya tıklayarak gidebilirsiniz.
Eğer indirme sağlayamazsanız farklı sitelerden de indirme yapabilirsiniz.

Kurulum esnasında hata aldığınız durumlar olursa Antivirüs Programlarınızı kapatmanızı öneririrm.

Uygulama virüslü olmasa bile virüs olarak algılanabilmektedir.

nbkjjnh.png

Sonrasında İnen dosyaya tıklayarak kurulum kısmına geçiyoruz.

53qu85w.png

ragq5ps.png

BU KISIM REKLAMLARI İLGİLENDİRMEKTEDİR. ATLAYABİLİRSİNİZ.

7kna2uo.png

Uygulamamız bu işlem ile kurulmuş oldu.

ctf0sk9.png

CHEAT ENGINE KULLANIMI

Sıra geldi uygulamayı kullanma kısmına.

Bir oyun üzerinden anlatmak istediğim için GTA 5 oyununu seçtim.

Daha önce yüklemiş olduğumuz oyunu açık hale getirip

STORY

kısmına giriyoruz.

Normalde ONLINE kısmında da uygulayabileceğiniz bir uygulamadır ancak yanlış yapılırsa banlanma ihtimaliniz artmaktadır.

O yüzden STORY kısmından ilerleyeceğim şimdilik.

jzg571z.png

Para miktarını artırmak istediğiniz bir karakteri seçerek cep telefonunu (Yukarı işaret oku) çıkartın ve İnternet kısmına giriniz.

tex60np.png

Giriş yaptıktan sonra "" Money And Services "" sekmesine girerek Borsa kısmını açınız.

8vg2r5h.png

Şimdiki kısımda dilediğinizi seçiniz, düşükten alıp yükseğe satabileceğiniz bir şeyler bakmanızı öneririm.

Ya da alım-satım farkı yüksek olana bakınız.

2l192oq.png

Bir tanesine girip alabiliyorsanız 10 tane civarında alınız. Ben 20 tane aldım.

ctf0sk9.png

Satın alımı yaptıktan sonra Cheat Engıne ye giriyoruz.

tiryt2s.png

5u2eypx.png

Seçip OPEN dedikten sonra karşımıza gelen ekranda VALUE kısmına satın aldığınız miktarı giriniz, ben 20 tane aldığım için 20 yazacağım.

fj2ow9a.png

Ardından FIRST SCAN yazısına tıklıyoruz.

26k2j35.png

Sol tarafta birsürü çıktı geldi. Bunu 1 taneye düşürene kadar şu şekilde yol izleyeceğiz.

Birer tane satarak her satım kısmında uygulamaya geri dönüp VALUE kısmına kalan miktarı yazıp NEXT SCAN yapacağız.

Mesela 1 tane sattık 19 kaldı, uygulamadan 20'yi silip 19 yazıp NEXT SCAN yapacağız.

ikjmzjo.png

lp87je1.png

Görmüş olduğunuz üzere 3 tane çıktıya düştü, büyük ihtimalle bir tane daha satım yaparsak 1 tane çıktıya düşecektir.

g609ufh.png

Sattıktan sonra kalan miktarı girmemiz gerek.

3ovfduq.png

Tek bir tane çıktı geldi bende bu kısımdan sonra, sizde gelmezse aynı adımları olana kadar yapabilirsiniz.

178dfs6.png

Resimde dediğim gibi yapacağı ve sonra alta gelen satırdan en sağda yer alan value kısmının altındaki miktarın üstüne çift tıklayacağız.

Sonrasında karşımıza şu ekran çıkacaktır:

qsqtum3.png

Buradaki değeri silerek 4 5 basamaklı bir değer girebiliriz. Ben bu yılı kullanarak 2022 yazdım.

Değeri yazdıktan sonra ENTER basarak oyuna giriniz.

71ixraq.png

j1vtyf0.png

Hepsini satarak yüksek miktarda para kazanmış olursunuz.

Bunu her karakterde istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

5fm770b.png

67aed8s.png

İşlemimiz Bu kadardı. Aklınıza takılan yerleri sorabilirsiniz.

ctf0sk9.png

Bugün anlatmak istediğim konunun sonuna ulaşmış bulunmaktasınız. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştığım konumu sabırla okuduğunuzu ummaktayım.

Tüm görüş ve önerilerinizi beklemekte olacağım, bu sayede hem kendimi geliştirebilir hem de konularımı daha güzel hale getirebilirim.

Çok teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

p0qbke2.png
elinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.