Oyun Cheat engine

Clvion

Yeni üye
15 Ocak 2018
15
0
Ben Chromeden Oyun oynuyorum cheat engine ile hile açmayı deniyorum kodlar çalışmıyor işlemci ıdını felan denedim hiç bir şekilde kodlar işlemiyor ama uygulamasından girince anında cıkıyor kodlar chrome olmasa başka tarayıcılardan nasıl cheat engine ile oyunuma hile yaparım yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyor olucagım şimdi

Moderatör tarafında düzenlendi:

boldof

Kıdemli Üye
12 Nis 2014
2,190
1
-
Öncellikle Merhabalar

https://youtu.be/lknKX47yXE0

Yukarıdaki Video'yu İzlerseniz Sorununuz Ortadan Kalkıcaktır
Yazılı Anlatım
-Googledekı gorev yonetıcısını açın
-Hesap makınesını acın
-Programlayıcıya basın
sol üst koşede hex yazıyo ılk once ışlem kımlıgındekı rakamı oraya yazın sonra ''Hex'' Yazısına tıklayın sıze gosterecektır

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Cheat engine online oyunlarda çok işe yaramaz.. Ama mesela sonucu belli olmayan ve de online başka bir rakiple olmayan savaş veya bulmaca içeren oyunlarda işe yarar..

Mesela bir çok puzzle oyununda yaptığın hamle sayısını gizli bir değişkende tutar, buna ek olarak bir de kalan hamlelerini tutar. Sunucuya ancak puzzle bitince başvurur. Oyun sonunda gönderdiği http request'ten neler gönderdiğini görürsünüz zaten. Bu durumda cheat engine ile hem yapılan hamle sayısını, hem de kalan hamle sayısını dondurursanız sunucu hileyi anlayamaz.

Veya mesela bir aralar ünlü bir oyuncu, facebook üstünden de flash ile, cepten de oynanıyordu. Onda da minik askerlerinizi yerleştiriyordunuz ve savaşıyorlardı, savaş neticesinde sizin kalan asker sayınız, kazanıp kazanmadığınız vs. tek bir json raporu olarak gönderiliyordu. Facebook sayfası üstünde Flash'ın veri göndermek için kullandığı javascript fonksiyonunu konsoldan değiştirip her savaşı "ucu ucuna kazanmış" olarak gösterebiliyordunuz.

Tabii "altın, kristal alma" gibi bir şey online oyunda imkansız olmalıdır. Hani programcı gerizekalı değilse imkansız olmalıdır diye düzeltelim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.