Chrome "Virüslü Dosya" algılaması ve virüslü dosyaları bana sormadan silmesi

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,292
900
ANKARA
Uzun zamandır bu sorun ile kıvranıyorum nolur yardım edin. Chrome'da bişey indiriyorum, dosya virüslüdür diyor indirmiyor. Başka tarayıcıda deniyorum yine indirmiyor. Chrome'u silip başka tarayıcıda yine indirmeyi deniyorum indiriyor ama dosya rardan çıktığı an benden habersiz virüs tespiti nedeni ile siliyor ve haberde vermiyor. Her türlü ayarı yaptıysam yapayım olmadı, bakmadığım kaynak kalmadı. İki kere işletim sistemine format attım. Windows 10 ve Windows 7 kurdum yine sonuç hüsran. Var mı bu sorunu nasıl çözeceğimi bilen bir arkadaş. Windows 10 kullanıyorum.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,719
Uzun zamandır bu sorun ile kıvranıyorum nolur yardım edin. Chrome'da bişey indiriyorum, dosya virüslüdür diyor indirmiyor. Başka tarayıcıda deniyorum yine indirmiyor. Chrome'u silip başka tarayıcıda yine indirmeyi deniyorum indiriyor ama dosya rardan çıktığı an benden habersiz virüs tespiti nedeni ile siliyor ve haberde vermiyor. Her türlü ayarı yaptıysam yapayım olmadı, bakmadığım kaynak kalmadı. İki kere işletim sistemine format attım. Windows 10 ve Windows 7 kurdum yine sonuç hüsran. Var mı bu sorunu nasıl çözeceğimi bilen bir arkadaş. Windows 10 kullanıyorum.
Güvenlik duvarını kapatmayı deneyebilirsin.
Ancak virüslü ise cidden sorun çıkarttır.

azx5

Üye
26 Ocak 2023
180
85
23
DPW
normalde sorunun çözümü tarayıcı güvenliğini kapatmak chrome için bu şekilde bende sıkıntı yok tarayıcının eski sürümlerini kurmayı dene belki çözülebilir.

normalde sorunun çözümü tarayıcı güvenliğini kapatmak chrome için bu şekilde bende sıkıntı yok tarayıcının eski sürümlerini kurmayı dene belki çözülebilir.
+ olarak tor browser üzerindende aynı dosyayı dene indirmeyi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.