chromeye acayip bir virüs girdi

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Chromede herhangi bir sitede örn:tht nin sayfasında bi yere tıklayınca reklam açılıyor ve arama yapacağım zaman farklı bir arama motorlarından otomotik olarak arama yapıyor yani yazdığım şeyi yahoo ya yönlendiriyor nasıl silerim bunu

Moderatör tarafında düzenlendi:

d0wnRock

Katılımcı Üye
3 Ağu 2009
311
0
Düz mantık olarak chromu denetim masasından silip tekrar yükliyebilirsiniz...
En temiz çözüm :)

Daha sonrasında da, ublock origin kurarak, rahatınıza bakarsınız.

AAK-Cont Filters For uBlock Origin
Adblock Warning Removal List

listelerden bunları da aktif etmeyi unutmayın ve listeleri güncellemeyi :)

Edit : Kaldırma işlemini Revo Uninstaller Pro ile yapabilirsiniz. full programlar indir sonuna yaz gerekli site çıkar indirmen için

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Düz mantık olarak chromu denetim masasından silip tekrar yükliyebilirsiniz...
En temiz çözüm :)

Daha sonrasında da, ublock origin kurarak, rahatınıza bakarsınız.

AAK-Cont Filters For uBlock Origin
Adblock Warning Removal List

listelerden bunları da aktif etmeyi unutmayın ve listeleri güncellemeyi :)

Edit : Kaldırma işlemini Revo Uninstaller Pro ile yapabilirsiniz. full programlar indir sonuna yaz gerekli site çıkar indirmen için

iyide gmaile yedekleniyor bu ayarlar tekrar aynı gmaille gidiğimde eski ayarlar yeri yüklenmezmi

rec keyden de silemen kökünü kazıman gerekiyor bi program vardı rec parcacıklarını da kökten siliyordu ama adını unuttum

araştırırım saol

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Talınmış Değil Taşınmış (Ufak Bir Takıntı) Şuanda İse Web Programlama Bölümünde Konu

Yazım hatası düzeltildi biraz işim vardı diye acele ile yazdım. Konunun yerini fark ettim uykusuzum dalgınlık olabilir hangi forma tıkladığımı hatırlamıyorum özür dilerim ihbar ettim ya konu yeri değişir yada konu kapanır.

Son düzenleme:

BQT

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
756
0
-
Yazım hatası düzeltildi biraz işim vardı diye acele ile yazdım. Konunun terini fark ettim uykusuzum dalgınlık olabilşr hangi forma tıkladığımı hatırlamıyorum özür dilerim ihbar ettim ya konu yeri değişir yada konu kapanır.

terini Değil Yerini Ve olabilşr Değil Olabilir (Elimde Değil)

31 May 2013
109
0
SouL SoCieTy
Her şeyin çözümü:
1-Kurtarma(windows kurtarma geri sarma)
2-En sevdiğim şey hatta bu zevkten dolayı deep freeze kullanan birisi olarak FORMAT. Verilerin önemli ise 1. olanı dene veri kaybı yaşamadan düzelir sandbox kullanmaya başla.

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Her şeyin çözümü:
1-Kurtarma(windows kurtarma geri sarma)
2-En sevdiğim şey hatta bu zevkten dolayı deep freeze kullanan birisi olarak FORMAT. Verilerin önemli ise 1. olanı dene veri kaybı yaşamadan düzelir sandbox kullanmaya başla.

cidden dalga geçmek için söylemiyorum ama sistem geri almayı kökten unutmuşum en son win10 kullanırken sistem geri aldığımda hiç bir veri geri alınmıyordu diye nefret etmişim şuan 8.1 kullanıyorum panda antivirüsü indirdim ve tarama devam ediyor ama sanırım manuel yaptığım ayarlar işe yaradı ama verilerim çok önemli son günkü pek önemli olmasada

en iyisi format at tertemiz :)

format atarsam benim için çok büyük bir zaman kaybi olacak ve birçok dosyam çok önemli programlar o programların ayarları vs o reklamları her gün çekerim ama format amam o derece :D

Adw cleaner tarat silmediyse win 10 haric combofix kullan halledecektir.

tarattım işe yaramadı win 8.1 kullanıyorum combofix bu versiyondada çalışmıyor maalesef

edit:düzelmedi bi tarama yaptırdım 10 tane farklı link gezdirdi saniyeler içinde en sonda yahooda durdu :D

Son düzenleme:

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Ya hu ne formatı Allah aşkına. En son güvensiz indirdiğin dosyaları sil.
Güvenmediğin uygulama/dosyaları sil
Chrome'u sıfırla
Chrome temizleme aracı indir
Buraya kadar yaptıysan büyük ihtimalle yine de silinmemistir çünkü genellikle pcnin beynine kazınıyor namussuz. Neyse..

Daha sonra sorunu Google'dan arat, misal. " portal sepeti virüsünden kurtulma" diye aratip buyuk ihtimal uzmanim.net sitesinden sorunun çözümünü bulacaksın.
Daha sonra kur Kaspersky antivirüs rahatla.bundan sonra dosya alırken dikkat edersin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.