Yazılım | Programlama Çift Tırnak Çalışmıyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Merhaba arkdaşlar, klavyemde é tuşu ile yaptığımız çift tırnak çalışmıyor. (Ekran klavyesinde de çalışmıyor, sanırım yazılımsal bişey)

-Türkçe Q Klavye kullanıyorum.

é tuşuna direkt basınca hiçbirşey olmuyor.
é tuşuna SHIFT ile birlikte basınca normal é yazıyor.
é tuşuna ALTGR ile birlikte basınca < işaritni yapıyor.

Ama bir türlü çift tırnak yapılmıyor.

Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? Yardımlarınızı bekliyorum

Takeshi

Üye
6 Mar 2019
52
0
Quality38
Sorununun çözülmesine sevindim.
İyi forumlar dilerim...

Quality38
Aslında daha erken yazmak isterdim. İşten geç geldim. O yüzden geç yazdım.
Dün mesaj atıp bekledim senden cevap gelmeyince forumdan ayrıldım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Takeshi hocam kafayı yemek üzeriyim yine eski haline döndü, söylediklerinizi tekrar yaptım düzeldi sonra tekrar bozuldu. Sanırım sorun yapışkan tuşlarla ilgili kapatınca gidiyor gibi. Hiç te emin değilim ya ama ondan kaynaklandığından. Varmı başka bir öneriniz?

Takeshi

Üye
6 Mar 2019
52
0
Türkçe haricinde bir dil veya Q Klavye haricinde başka klavye yüklü mü?
Sormamın sebebi :
Shift ve Alt tuşlarına aynı anda basıldığında dil değişir.
Ctrl ve Shift tuşlarına aynı anda basıldığında klavye değişir.
Farklı bir işlem yapmak için bu kombinasyonu gerçekleştirmiş olabilirisin. Bunun sonucunda ayar bozulmuş olabilir.
İyi forumlar dilerim...

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Türkçe haricinde bir dil veya Q Klavye haricinde başka klavye yüklü mü?
Sormamın sebebi :
Shift ve Alt tuşlarına aynı anda basıldığında dil değişir.
Ctrl ve Shift tuşlarına aynı anda basıldığında klavye değişir.
Farklı bir işlem yapmak için bu kombinasyonu gerçekleştirmiş olabilirisin. Bunun sonucunda ayar bozulmuş olabilir.
İyi forumlar dilerim...

Yok hocam ya, Türkçe dil, Türkçe klavye yüklü.

Takeshi

Üye
6 Mar 2019
52
0
Selam
Sorunun hallolması adına aşağıdaki adımları uygulayalım:

1.
İlk olarak Windows logosu ve I (L harfi değil) tuşlarına aynı anda basalım ve aşağıdaki resimde bulunan ekran açılınca "Bölge ve Dil" seçeneğine tıklayalım.

7anB95.png

2.
Sonra aşağıdaki resimde bulunan ayarların doğruluğunu tespit edelim ve resimdeki 5 numaralı ayarı tıklayalım.
ADMOoL.png

3.
Açılan penceredeki ayarların doğruluğunu tespit edelim.
EmdO7Z.png

4.
Pencereleri kapatalım ve Windows tuşu ve R tuşuna aynı anda basıp açılan pencerenin kutucuğuna "intl.cpl" (tırnaklar yazılmıyor) yazıp aşağıdaki resimlerdeki ayarların doğruluğunu tespit edelim.
7anQmN.png

gr0blO.png

0R6rVZ.png

Bu ayarlarda değişiklik yapılması gereken alan olduysa PC'yi yeniden başlatalım.

Son olarak:
Eğer bu işlem işe yaramadıysa Komut İstemi'ni (cmd) Yönetici olarak çalıştırıp komut satırını
"sfc /scannow" (sfc'den sonra boşluk var. tırnaklar yazılmıyor) yazıp Enterla. İşlem bitince PC'yi yeniden başlat.
Umarım sorunun giderilir.
İyi forumlar dilerim...

Selam Quality38.
İş yoğunluğundan ancak girebildim foruma.
Daha önceki mesajımın 3. aşamasındaki pencereye gelip aşağıdaki adımları uygula.
Resimdeki 1 numaralı seçeneğin tikini kaldır.
"Tuş Sırasını Değiştir" kısmında "Atama Yapılmadı" seçeneği aktif olsun.
İyi forumlar dilerim...

Ll5aYb.png

Son düzenleme:

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Selam @Quality38.
İş yoğunluğundan ancak girebildim foruma.
Daha önceki mesajımın 3. aşamasındaki pencereye gelip aşağıdaki adımları uygula.
Resimdeki 1 numaralı seçeneğin tikini kaldır.
"Tuş Sırasını Değiştir" kısmında "Atama Yapılmadı" seçeneği aktif olsun.
İyi forumlar dilerim...

Ll5aYb.png

Selam Takeshi hocam,
Öncelikle size ne kadar teşekkür etsem az, benim için o kadar uğraştınız ama sorunun başka bişeyden kaynaklandığını buldum ve şuan çıldırmak üzereyim.Sorunu çözdüm, nasıl çözdüm gelin anlatayım ama gerçekten çoook mantıksız.

Geforce Experience de "FPS'i göster" seçeneğine çift tırnağı kısayol olarak atamışım, onu değiştirince çift tırnağı kullanabilmeye başladım. aSD:aS:DAS
Hala inanamıyorum ne alaka, ben o tuşu ona atayınca program tuşa nasıl el koyuyor çoook saçma.

Size tekrardan çok teşekkür ediyorum hocam, iyi ki varsınız <3
Çift tırnağın gücü adına """""""""""""""""""""""""""""""""""

Çok mutlu oldum be abi, kurtuldum şu salak sorundan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.