Windows CMD den ip degistirme basarisiz

TH34MUS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2019
717
1
nowhere
Merhaba komutanlarim ben CMD uzerinden ip adresimi degistirmek istiyorum ancak ip adresim degismiyor.

Kod:
ipconfig/flushdns
ipconfig/release
ipconfig/renew

Tahminimce ya bu kodlar IP adresini degilde DNS yi degistiriyor yada ipconfig/release kisminda basarisiz oluyorum. Yardimci olabilirseniz sevinirim. IP degistirme amacim tr.link gibi bir siteden tiklama kasmak.

Roothaning

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
653
2
3 kuruş için sahtekarlık yapmana gerek yok fark edilirse çöpe gider ip sıfırlamaya gelince modemi kapat biraz bekle ve yeniden aç bu kadar kolay.

fr3nd

Yeni üye
16 Ocak 2019
26
0
Eğerki IP değiştirme amacınız link sitelerinden tıklama kasmak ise hiç uğraşmayın fark edilince zaten banlıyorlar.
Kod:
ipconfig /release
deneyiniz

Son düzenleme:

TH34MUS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2019
717
1
nowhere
Eğerki IP değiştirme amacınız link sitelerinden tıklama kasmak ise hiç uğraşmayın fark edilince zaten banlıyorlar.
Kod:
ipconfig /flushdns ipconfig /release ipconfig /renew/[CODE] 
Bunu denermisiniz ?[/quote]
[COLOR="Red"][B]Yukarida verdigim kodlari aynen vermissiniz. SIkIntIm su: IP adresiniz serbest biraktiktan sonra (000.000.00.00) tekrar ayni IP adresini aliyorum. Baska IP adresi gelmiyor. Peki ucretsiz RDP/VPS lerden girsem kabul olur mu.[/B][/COLOR]

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
İlk yazdığınız kod DNS cache'sini temizliyor. Ek olarak release komutu ile kiraladığınız IP'yi bırakıyorsunuz. Ardından renew komutu ile bırakmış olduğunuz aynı IP adresini alıyorsunuz. Çünkü modem arayüzünde bilgisayar için bir IP'nin kiralanma süresi değiştirilmediği takdirde 24 saattir. Arayüze girip bu saati düşürebilir veya IP adresinizi oradan manuel olarak değiştirebilirsiniz veya VPN kullanabilirsiniz.

TH34MUS

Katılımcı Üye
16 Ocak 2019
717
1
nowhere
Merhaba,
İlk yazdığınız kod DNS cache'sini temizliyor. Ek olarak release komutu ile kiraladığınız IP'yi bırakıyorsunuz. Ardından renew komutu ile bırakmış olduğunuz aynı IP adresini alıyorsunuz. Çünkü modem arayüzünde bilgisayar için bir IP'nin kiralanma süresi değiştirilmediği takdirde 24 saattir. Arayüze girip bu saati düşürebilir veya IP adresinizi oradan manuel olarak değiştirebilirsiniz veya VPN kullanabilirsiniz.

VPN tespit ediliyor. Modem arayuzunden bu ayari nasil degistirebilirim veya nasil manuel IP atarim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.