Çok yeni

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ATE$

Katılımcı Üye
9 Kas 2021
296
114
Siber Şubede geziyor.
Selamlar, aranıza ciddi anlamada yeni katıldım, kendi mezun olduğum lisans alanım çok farklı tamamen merak uğruna bu sıralar bilgisayar dilleri öğreniyorum fakat henüz çook başındayım. :) Bu siteyi bir kaç yıl öncesinde görmüştüm ama benim ne işim olur diyerek geçmiştim(merakta etmiştim tabii.) şimdi hem dil öğrenirken işime yarayacağından hem de kendimi geliştirdikten sonra siber güvenliğe de geçiş yapmak istediğim için katıldım. Kısaca buraya gelme amacım merak ama geliştirmeyi çok istediğim bir merak...
Not: Bu bilgisayar dillerini öğrenme ve kavrama için kolay yöntemleri varsa ya da siz öğrenirken daha rahat öğrenmenizi sağlayan methotlarınızı paylaşmayı isterseniz bir tık uzağınızdayım, neden paylaşayım sen de çabala demeyin, iyilik, iyiliktir. :) İyi çalışmalar, bol kazançlar.
hoşgeldin aramıza

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,376
1,985
Dinlenmede.
Forma hosgeldin. Kolay yoldan öğrenmek denilen birşey yoktur İlk başlarda zor hele bilir sonradan kolay olduğunu anlayacaksın
Programlama dilleri ile başla problem çöz sana siber güvenlik için python öneririm linux Windows işletim sistemlerini çok iyi şekilde öğren bir sitede açık bulmak için o siteyi kodlamayı bilmen lazım bu yüzden Web programlama öğren
C
C#
C++
Bu diller çok işine yarayacaktır ilk başda python ve c öğren programlama

Forma hosgeldin. Kolay yoldan öğrenmek denilen birşey yoktur İlk başlarda zor hele bilir sonradan kolay olduğunu anlayacaksın
Programlama dilleri ile başla problem çöz sana siber güvenlik için python öneririm linux Windows işletim sistemlerini çok iyi şekilde öğren bir sitede açık bulmak için o siteyi kodlamayı bilmen lazım bu yüzden Web programlama öğren
C
C#
C++
Bu diller çok işine yarayacaktır ilk başda python ve c öğren programlama algoritmasına çok hakim olursun durmadan çalış pes etme sıkıldığında bile devam et sonunda neler başaracagini göreceksin. Kolay gelsin.

Hocam naçizane fikrim öncelikle birinde karar kılıp üzerine koyarak giderseniz başka bir dile geçtiğinizde o kadar az bocalarsınız ve takıldığınız nokta yalnızca dilin yazım kuralı(syntax yapısı) olur. Bu yüzden aradan ne kadar zaman geçerse geçsin bir dil üzerine yoğunlaşın onunla bir şeyler yapmaya çalışın, kişilerin kullanabileceğini düşündüğünüz programlar yazmaya çalışın. Bunları yapıp "Tamam artık yeni bir dil öğrenmek istiyorum" dediğinizde öğrenmek istediğiniz dile yönelin.
.
.
.
Öğrenme süreci hiç bitmeyeceğinden bir dili tamamen öğrenemeyeceksiniz. Yalnızca uğraştığınız alanı kadarı ile dile hakimiyetiniz olacak.

Dilin seviyesi ne kadar yükselirse kişinin yorumla becerisi de o kadar yükselecek demektir.
Python yüksek seviyeli bir dil olduğundan tek satırda yazılabilen kod parçalarını okuyabilmek için günde 3-5 saatten ziyade iyi bir yorumlama becerisi ve python bilgisi gerekir. Bunlarda zamanla oturacak şeyler.

.
.
.
Ve bu yorumlama becerisinin güzel bir yanıda gerçek hayatta da işinize yarayacak olması. Çünkü ortada bir ifade var ve anlamanız gerekiyor, anlamanız içinde doğrudan yazılanı okumak değil alt metnine girerek yorumlamak.

Youtube'da Yazılım bilimi ve kodluyoruz'a bakmanızı öneririm, udemy de iyidir herhalde, deneyen herkes öneriyor.

Yapmayın ürkutmeyin korkutmayin
Sabırlı güler yüzlü görünün
Herşeyin bir vakti var bekleyin
-----------
Ula arkadaş konuya girip iki klişe kelime yazacağım karşılaştığımız manzaraya bak
Bu yeni üye olan arkadaşlar kıymetli ve değerlidir :) adamın kafasını karistirmasiniza şu yazdıklarınızı konu olarak açılır gidip konu okuyun onlara böyle yazın. :) Yeni gelene "Ağa hoş geldin" de çık

Adam zaten kafası karışık Chrome de dolaşırken kendimi biranda burda buldum demiş gibi bide adamın dengesini bozup bunaltmiyalim :)

Neyse seviyorum hepinizi

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,390
568
Selamlar, aranıza ciddi anlamada yeni katıldım, kendi mezun olduğum lisans alanım çok farklı tamamen merak uğruna bu sıralar bilgisayar dilleri öğreniyorum fakat henüz çook başındayım. :) Bu siteyi bir kaç yıl öncesinde görmüştüm ama benim ne işim olur diyerek geçmiştim(merakta etmiştim tabii.) şimdi hem dil öğrenirken işime yarayacağından hem de kendimi geliştirdikten sonra siber güvenliğe de geçiş yapmak istediğim için katıldım. Kısaca buraya gelme amacım merak ama geliştirmeyi çok istediğim bir merak...
Not: Bu bilgisayar dillerini öğrenme ve kavrama için kolay yöntemleri varsa ya da siz öğrenirken daha rahat öğrenmenizi sağlayan methotlarınızı paylaşmayı isterseniz bir tık uzağınızdayım, neden paylaşayım sen de çabala demeyin, iyilik, iyiliktir. :) İyi çalışmalar, bol kazançlar.
Merhaba değerli forum üyesi formumuza hosgeldin

sleeplessqft

Yeni üye
16 May 2022
7
4
Venüs
Yapmayın ürkutmeyin korkutmayin
Sabırlı güler yüzlü görünün
Herşeyin bir vakti var bekleyin
-----------
Ula arkadaş konuya girip iki klişe kelime yazacağım karşılaştığımız manzaraya bak
Bu yeni üye olan arkadaşlar kıymetli ve değerlidir :) adamın kafasını karistirmasiniza şu yazdıklarınızı konu olarak açılır gidip konu okuyun onlara böyle yazın. :) Yeni gelene "Ağa hoş geldin" de çık

Adam zaten kafası karışık Chrome de dolaşırken kendimi biranda burda buldum demiş gibi bide adamın dengesini bozup bunaltmiyalim :)

Neyse seviyorum hepinizi
Sağolsunlar yardımcı oluyorlar, kafam hep karışık benim zaten sınavları varken birde bu işe giriştim neyse :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.