Oyun Çözülemeyen FPS Drop Sorunu

gemin11

Katılımcı Üye
5 Nis 2016
720
28
Arkadaşlar son 2 aydır LoL gibi hafif bir oyunda bile takım savaşları gibi yerlerde ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Bilgisayarıma tertemiz format attım tüm sürücüleri güncelledim üstüne BIOS'u güncelledim ama işe yaramadı bir türlü çözemedim gitti. Sizin bir fikriniz var mı?
İşlemci sıcaklığı 60-65
Ekran kartı sıcaklığı 70-75.

GTX 1660 Super.
16 GB RAM.
R5 3500X.
Adata su 750 512 GB SSD.
ASUS B450M Dragon.
Corsair Spec Delta 550W.

zipeX

Katılımcı Üye
16 Ağu 2015
266
3
94
Cambridge
Merhaba, Ekran kartı güncellemesi yaptınız mı son zamanda, eğer yapıldıysa işlemci ile darboğaz yaşanıyor olabilir, Darboğazı anlayabilmek adına grafikleri en yüksek ve en düşük ayarlarda bakıp sonucu yazar mısın ?

gemin11

Katılımcı Üye
5 Nis 2016
720
28
Merhaba, Ekran kartı güncellemesi yaptınız mı son zamanda, eğer yapıldıysa işlemci ile darboğaz yaşanıyor olabilir, Darboğazı anlayabilmek adına grafikleri en yüksek ve en düşük ayarlarda bakıp sonucu yazar mısın ?
Her şeyi denedim ddu ile silip 522.25 sürücüsüne geri döndüm yine olmadı. Grafik ayarlarının yüksek veya düşükte olması fark yaratmıyor fps drop yine oluyor. 2 yıldır hiçbir sorun yoktu son 2 aydır böyle yapmaya başladı.

zipeX

Katılımcı Üye
16 Ağu 2015
266
3
94
Cambridge
Birde ekstra olarak ssd ile alakalı bir problem olabilir, normalde bu iki sistem çok bir darboğaz yaşatmaz, formatta atmana rağmen hala aynı sorunun devam etmesi ssd'de bir problem yaratmış olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.