cPanel komut dosyalarını kurma //KingSton666

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,812
106
26
Ankara
Merhaba sayın arkadaşlar yine bomba gibi bir konu ile karşınızdayım öncelikle herkesin ramazanı mübarek olsun rabbim tuttuğunuz oruçları kabul eylesin.

Sizlere bugün bahsedeceğim konu cPanel'de komut dosyalarını kurmak anlatımı orta derece yani zor bir anlatım değil arkadaşlar baya emek verdim konuyu açmak için renklendirme resim ekleme vs. vs.

Her neyse anlatıma başlıyoruz :)

Yönetim paneline girerek giriş yapmanız gerekiyor arakdaşlar Hosting yükleyici erişmek için. Https://domainname.com:2083 giriş ve ayrıntıları ile gitmek. Domainname.com hosting hesabınız için kullandığınız kendi alanı ile değiştirin Yazılım/Hizmetler sekmesinde Hosting Simgesini tıklayın

BAXRgp.jpg

Evet arkadaşlar buraya eriştikten sonra Sol tarafda bulunan farklı kateogirler göreceksiniz her kategoride birçok hikaye bulunur Wordpress uygulaması ilk kategori altında bloglar bir kategorideki tüm uygulamaları görmek için kategorinin yanındaki küçük gri oku tıklayın arkadaşalr mevcut uygulamalar görüntülenen kategori genişleyecektir wordpressi yüklemek için uygulamaya tıklayın sonra şu sayfa ile karşı karşıya kalıyorsunuz

VMpg8n.jpg

Ayrıntıları belirecek ve derecelendirmeleri kontrol edebilirsiniz ve uygulamanın demosuna erişebilirsiniz arkadaşlar genel bakılş düğmesinin yanında bulunan yükle bağlantısına tıklayın.
VMpg7v.jpg

Yeni sayfada açılan kurulum ayrıntılarını alan adı kurulum dizini idari oturum açma gibi vs vs doldurmanız gerekiyor arkadaşlar. Varsayılan olarak softaculous birincil alan adınızı seçecek ve uygulamanın ana webç kök klasörüne yüklenmeye çalışılacak public_html. yeni kurulumun bir alt klasöre yerleştirilmesini isterseniz dizinde alan adınızı yazın ayrıca varsayılan giriş ayrıntılarını admin olarak değiştirin önerim bu bu şekilde korsanın oturum açma kimlik bilgilerini tahmin edemeyeceğinden emin olursunuz. diğer kontrole geçelim

Komut dosyasını yüklemek için sayfanın sonuna ilerleyen yükle düğmesini tıklatın genellikle uygulamalar 15-30 saniyeden uzun sürmez.
JlL7gn.jpg

Evet anlatım bu kadar arkadaşlar teşekkür ederseniz sevinirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.