Crack me! #1

rubnel

Yeni üye
24 Eki 2023
22
9
Selam arkadaşlar, OpenLens ile podları incelerken canım sıkıldı bir gireyim bakayım buralara dedim. Daha sonra aklıma burada seneler önce bir arkadaşın Crackme serisinin olduğunu hatırladım, geçmişe gideyim diyip inceledim. Güzel, heyecanlı ve eğlenceli bir etkinlikti.

Bilmeyenler için açıklayayım hemen. Bir exe paylaşacağım. Açtığınızda yalnızca bir text input bir tane de buton olacak. Bu butona bastığınızda eğer doğru kodu girmişseniz veya cracklemişseniz sizi bir mesaj karşılayacak. Bu mesajı biraz sansürleyerek diğer arkadaşları bullylemeden paylaşıp kendinizi denemenizden ibaret.

İlk seferde düz bir exe paylaşıyor olacağım. En basit toollar ile hemen bulup çözümü yapabilin diye. Serinin ilerleyen aşamalarında bildiğim, daha ilerleyen aşamalarında da kendimi geliştirip kıyamet seviyesine getirmeyi planladığım yöntemleri kullanıp paylaşmaya devam edeceğim.

Hadi bakalım. İlk link aşağıda.

Download: Crackme#1
Virustotal : f12ede99991d8f696e90ec4b633d70e6b98eef02a42e51fe704a92dc89df24bb

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece
çok basit olmuş.
GNU/linux kullanıcısıyım idare et

Screenshot-from-2023-11-04-05-15-19.png

:p

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
312
170
Web
Selam arkadaşlar, OpenLens ile podları incelerken canım sıkıldı bir gireyim bakayım buralara dedim. Daha sonra aklıma burada seneler önce bir arkadaşın Crackme serisinin olduğunu hatırladım, geçmişe gideyim diyip inceledim. Güzel, heyecanlı ve eğlenceli bir etkinlikti.

Bilmeyenler için açıklayayım hemen. Bir exe paylaşacağım. Açtığınızda yalnızca bir text input bir tane de buton olacak. Bu butona bastığınızda eğer doğru kodu girmişseniz veya cracklemişseniz sizi bir mesaj karşılayacak. Bu mesajı biraz sansürleyerek diğer arkadaşları bullylemeden paylaşıp kendinizi denemenizden ibaret.

İlk seferde düz bir exe paylaşıyor olacağım. En basit toollar ile hemen bulup çözümü yapabilin diye. Serinin ilerleyen aşamalarında bildiğim, daha ilerleyen aşamalarında da kendimi geliştirip kıyamet seviyesine getirmeyi planladığım yöntemleri kullanıp paylaşmaya devam edeceğim.

7b841um.PNG

Pek zor değildi ama elinize sağlık.

rubnel

Yeni üye
24 Eki 2023
22
9
7b841um.PNG

Pek zor değildi ama elinize sağlık.
çok basit olmuş.
GNU/linux kullanıcısıyım idare et

Screenshot-from-2023-11-04-05-15-19.png

:p

Mmmm, çok güzel. İsmi Crackmeci olan biri de dahil olduğuna göre seriyi hızla zorlaştırabiliriz.

Bu seferki en basit, hiç bir önlem alınmadan build alıp paylaştığım exe idi. Bunu aşama aşama zorlaştırıp bir challange yapmayı planlıyorum.

Sıradaki için bi kahve koyup geliyorum.

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece
Mmmm, çok güzel. İsmi Crackmeci olan biri de dahil olduğuna göre seriyi hızla zorlaştırabiliriz.

Bu seferki en basit, hiç bir önlem alınmadan build alıp paylaştığım exe idi. Bunu aşama aşama zorlaştırıp bir challange yapmayı planlıyorum.

Sıradaki için bi kahve koyup geliyorum.
Dört gözle bekliyorum canım ama geleneksel obfuscation kullanacaksan herkes çözer

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
442

hocam yeniyimde kaynak kodlarını nerden görcem

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
442
kodları görebilmen için derlemenin(compile) tersi olan decompile işlemini yapabilmen lazım,
decompile tersine derleme olarak sanırım(terim anlam olarak) çevrilebilir.

sana önerim öncelikle programlama alanında bilgin yoksa burayı tamamla ardından tersine mühendisliğe başla.
Programlamada bilgim var (azda olsa)

elinize sağlık hocam yeni çözdüm bende .

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.