Zararlı Yazılım Crackli Programların Güvenirliği ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

p01n3

Üye
13 Ocak 2018
74
0
Hayatım boyunca hiçbir zaman crackli program kullanmadım. Ya özgür yazılımlar ya da parası verip satın aldığım yazılımlar kullandım. Fakat son zamanlarda aklımı kurcalayan bir şey var. Bu crack işini yapan kişiler araya kötü amaçlı ufak tefek birkaç bir şey atma ihtimali nedir ? Sonuçta babasının hayrına yaptığını düşünmüyorum :) Kastım tabiki güvensiz kaynaklar değil. Güvenli kaynaklardan bahsediyorum. Mesela bu plartformda paylaşılan torrentlerde böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum. Teşekkürler.

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Turkhackteam üzerinde paylaşılan yazılımlar olabildiğince kontrol edilmekte (anlık olarak koruma sağlayamayız.). Onun dışında crack, hile vs. yazılımlara ek kötücül yazılımlar yerleştirilebilir. Çünkü müsait bir zemin. Güncel bir antivirus kullanarak ve ya şüpheli programları sanboxie gibi sanal ortamlarda çalıştırarak ek bir güvenlik sağlayabilirsiniz.. Saygın kaynaklardan bu tarz ek yazılımları edinmeye çalışın tabii bunlarında güvenliği tartışılır. Kendiniz zararlı yazılım analizi yapmak istiyorsanız THT üzerinde Zararlı Yazılım Analizi kategorisini başta sabit konular olmak üzere inceleyebilirsiniz.

Ismailfrt

Üye
11 Haz 2016
217
1
tûrÄ·iye
Tht de (uzun zamandır girmesem de) virus veya kötü amaçlı linkler tespit edildiğinde kaldirilıp kişi engelleniyor,ama diğer crack sayfalarının babasının hayrına yapmadıgıni hatırlamakta fayda var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.