CryEngine İle Oyun Yapımı? ||| By-JonJonX

By-JonJonX

Kıdemli Üye
17 Nis 2013
2,563
0
Forum Polisi
CryEngine

CryENGINE, Crytek şirketinin geliştirmiş olduğu ilk oyun motorudur.
Oyun motoru öncelikle Birinci Şahıs Nişancı(FPS) türündeki
bilgisayar oyunu olan Far Cry serisinde kullanılmıştır.
Crytek ve Ubisoft tarafından bu motor geliştirilerek
CryEngine 2 ve Dunia adlı oyun motorları oluşturulmuştur.

CryEngine Ücretsiz Kullanım ®
Sen ders şarj bile, eğitim tesisleri ücretsiz CryEngine ® kullanabilirsiniz.
Biz her zaman eğitimcilere ücretsiz bizim motorumuzu teklif var,
ama şimdi tek tek öğrenciler de özgürce motoru indirmek ve gerçek zamanlı
3D geliştirme hakkında bilgi edinmek için kullanabilirsiniz. ® aynı zamanda
ticari olmayan kullanım için ücretsiz olan CryEngine; özgür (ve bunu üreten
iş için şarj doğrudan veya dolaylı değil) için oyun veya uygulamayı dağıtmak ise,
hiçbir ek lisans gereklidir. CryEngine Bağımsız Geliştiriciler Platformu ® Biz CryEngine ®
ile oyun yapmak istiyorum insanlar olacak ki oynamak istiyorum.
Biz iş size ticarileştirmek bir ürün ortaya çıkaracağını umuyoruz.
Bu durumda ise, işinizi veya oyununuzu satmak için önce, size CryEngine ®.
Için geliştirme lisansı almaları gerekmektedir Oyunları Oyna veya İndirilebilir Oyunlar
Bedava Bağımsız Studios için CryEngine ®, Crytek CryEngine ile inşa küçük oyunlar
için cazip seçenekler vardır ® , kısa geliştirme timescales ile. PC dışındaki platformlarda
üzerine oyun taşımak istiyorsanız, ya da kaynak kodunun ® CryEngine erişim gerekiyorsa,
Bağımsız Studios için lisanslama hakkında daha fazla bilgi edinmek için Crytek ile irtibata geçiniz.

Sistem Gereksinimleri [Geliştirici]
İşletim Sistemi: Windows Vista SP1, Windows 7.
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2GHz, AMD Athlon 64 X2 2GHz veya daha iyi (çok çekirdekli işlemci şiddetle tavsiye edilir).
Bellek: 2 GB RAM (4 GB önerilir).
Ekran Kartı: NVIDIA 8800GT 512MB RAM, ATI 3850HD 512MB RAM veya daha iyi (DirectX 10 minimum).

Sistem Gereksinimleri [End User]
Sadece Sandbox olmadan oyun başlatıcısı kullanın Son Kullanıcılar düşük sistem gereksinimleri vardır.
İşletim Sistemi: Windows Vista SP1, Windows 7.
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2GHz, AMD Athlon 64 X2 2GHz veya daha iyi (çok çekirdekli işlemci şiddetle tavsiye edilir)
Bellek: 1 GB RAM (2 GB önerilir).
Ekran Kartı: NVIDIA 8800GT 512MB RAM, ATI 3850HD 512MB RAM veya daha iyi (DirectX 10 minimum).

Gerekli Yazılım Paketleri
DirectX Paket: bağlantı
VS2010 32-bit: bağlantı
VS2010 64-bit: bağlantı

------------------------------------------------------------

Sürüm: 3.5.8
Son Güncelleme: 2014/12/03, 13:33
Boyutu: 1.939,36 MB

------------------------------------------------------------

CryEngine İndirmek İçin Tıkla

Hadi Başlayalım...

Ders1 - CryEngine Tanıtım ve Kurulum
Ders2 - CryEngine Navigasyon
Ders3 - CryEngine ile Hazır Harita Oluşturma ve Kullanma
Ders4 - CryEngine ile Adımızın Baş Harfine Göre Harita Oluşturma
Ders 5 - CryEngine ile Arazi Kaplama
Ders 6 - CryEngine ile Ağaç Ekleme
Ders 7 - CryEngine ile Bulut Yagmur ve Şimşek Ekleme
Ders 8 - CryEngine ile Yol Yapma
Ders 9 - CryEngine ile Göl(River) Yapma
Ders 10 - CryEngine - Asset Browser ile Obje ekleme-2
Ders 11 - MağaraCave Yapma
Ders 12 - CryEnginene 3DMaxden Dur Levhası Ekleme 4
Ders 13 - Başlangıç NoktasıSpawn Point Ekleme
Ders 14 - CryEngine Otomatik SağlıkAutoHealth Ekleme
Ders 15 - Yapay ZekayaAI DevriyePatrol Hareketi Vermek
Ders 16 - CryEngine SesMusic Eklemek
Ders 17 - CryEngine Yapay Zekaya Araba ve Helikopter Sürdürmek
Ders 18 - Adobe PhotoShop'a Cryengine Eklentisi Kurma
Ders 19 - Cryengine ve Photoshop ile LoadingScreen Yapma
Ders 20 - CryEngine ile Görev-Mission Ekleme 1

karacanmanacan

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
905
0
ankara
güzel olmuş eline sağık bende bu cryengine 3 başladım yakın sıralar ama okuduğum kaynaklara göre yaptığın projeyi oyun haline getirebilmen için lisans alman gerekiyomuş ve lisansı çoğu kişiye vermiyolar alacaksan ilk başta alman gerekir lisansı bu şireketin sahibi türk diyolarda adam asimile olmuş ne sitesinde ne facebook sayfasında ne programında bir gram türkçe yok forum sitesi bile türkçe değil

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
Arkadaşım şimdi CryEngine falan filan boşverin UDK kullanın ona artık $1500 vereceğinize (veya daha az veya fazla, bilmiyorum) gidin UDK alın, hatta oyunu satmak için gerekli lisansı ise kişisel kullanım için 200 TL. oyun şirketi için alacaksanız 5000 TL ödeyeceksiniz. Unreal Engine'de çok iyidir. Birde CryEngine lisans almadan yaptığını satarsan mahkemelerde sürünürsün milyon dolarlar ödersin. Lisans almadan kullanırsan emeğinin karşılığını alamıyorsun anca boş zamanlarında birşeyler yapmaya uğraşırsın.

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
en iyisi unity 3d ama çok zor bir uygulama

amanın ne zor ne zor. unity hem en kolayı hemde grafik ve programlama açısından en kötüsü. CryEngine ve UDK'nin yanında elektron kadar kalır. Sen sanırım programlama bilmiyorsun bu yüzden çok zor dedin büyük ihtimal?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.