Cümleten Selamlar #06

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crax6

Üye
8 Ara 2022
86
21
Dünya
Ben yeni başladım araştırmaya uğraşmaya bana tavsiye edebileceğiniz Python eğitim seti vb. varsa çok sevinirim Üstadlar.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,326
4,809
Öncelikle hoş geldin.
Udemy,
Youtube,
Btk.
Eğitimleri ile başlayabilirsin.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,326
4,809
Hoşbuldum üstad teşekkürler . Birde genel olarak python ile başla diyorlarda sizin fikriniz nedir ?
Pyhon basit yazımıyla ilk tercih sırasındadır. Ancak pythondan güçlü bir dile geçtiğin zaman çok zorlanırsın.
Ancak güçlü bir dilden python'a geçtiğinde işler rahat olur.

Onun dışında makine öğrenmesi, veri bilimi gibi alanlarda olmayacaksan python'un bilenen daha farklı bir avantajı yoktur. (Bence)

Şunu da belirteyim, dil seçip işe başlanmaz.
Önce çalışacağın alanı belirle,
Örneğin: Web alanı. O zaman html, css, js ve php öğrenmek daha doğru olacaktır.

Yani tavsiyem önce alanı, sonra ona en uygun dili seçmen olacaktır.

crax6

Üye
8 Ara 2022
86
21
Dünya
Pyhon basit yazımıyla ilk tercih sırasındadır. Ancak pythondan güçlü bir dile geçtiğin zaman çok zorlanırsın.
Ancak güçlü bir dilden python'a geçtiğinde işler rahat olur.

Onun dışında makine öğrenmesi, veri bilimi gibi alanlarda olmayacaksan python'un bilenen daha farklı bir avantajı yoktur. (Bence)

Şunu da belirteyim, dil seçip işe başlanmaz.
Önce çalışacağın alanı belirle,
Örneğin: Web alanı. O zaman html, css, js ve php öğrenmek daha doğru olacaktır.

Yani tavsiyem önce alanı, sonra ona en uygun dili seçmen olacaktır.
Haklısın üstad o zaman sorumu şöyle değiştireyim ben daha çok siber güvenlik üzerinde yoğunlaşmak istiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim.
Bence Python la başlamanın en büyük avantajı terminal,komutlar,kodlar vs. basit olduığu için en azından elinin alışması vs adına faydalı

humortayyip

Yeni üye
18 Şub 2023
29
18
Ben yeni başladım araştırmaya uğraşmaya bana tavsiye edebileceğiniz Python eğitim seti vb. varsa çok sevinirim Üstadlar.
Ve aleyküm selam Forumun eskilerden Emircan Dalman denen bi kral var bilenler bilir Emircan Dalman youtube kanalı var bakamadı şiddetle öneririm

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,326
4,809
Haklısın üstad o zaman sorumu şöyle değiştireyim ben daha çok siber güvenlik üzerinde yoğunlaşmak istiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim.
Bence Python la başlamanın en büyük avantajı terminal,komutlar,kodlar vs. basit olduığu için en azından elinin alışması vs adına faydalı
O zaman python senin için uygundur.

thebeard

Özel Üye
15 Mar 2018
3,504
1,047

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.