Daeş'in websitesi

kadiryigit

Yeni üye
28 Ocak 2016
16
7
Arkadaşlar bir husus dikkatimi çekti ve çok bilgili olmadığımdan dolayı bir cevap bulamadım. İşid'in yani Daeş'in bir websitesi var ve anladığım kadarıyla uzun zamandır da erişime açık. Bu gibi iğrenç bir örgütün websitesi nasıl olur da uzun süre ayakta kalabilir? Kimse neden ve nasıl bir şey yapamadı merak ediyorum belki gözden kaçmıştır diyeceğim çünkü ben de yeni fark ettim böyle bir şeyi. Site linkini paylaşmam sorun olmayacaksa yanıt olarak paylaşmamın sorun olmayacağını birisi bildirirse sitenin adresini paylaşabilirim. Gece gece hayrete düştüm resmen adamların websitesi var hani burası da vatansever insanların olduğu bir topluluk, böyle uluslararası bi pisliği bizim ülkemizden birisi bastırsa çok şık olurdu üstelik

zyREN

Katılımcı Üye
12 Eyl 2021
773
550
Kayıp
Siteyi btk akademi web online ihbar kısmına şikayet edebilirsiniz gerekli işlemler başlayacaktır.

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
Siteyi btk akademi web online ihbar kısmına şikayet edebilirsiniz gerekli işlemler başlayacaktır.
sadece tr'den engellenir.

Arkadaşlar bir husus dikkatimi çekti ve çok bilgili olmadığımdan dolayı bir cevap bulamadım. İşid'in yani Daeş'in bir websitesi var ve anladığım kadarıyla uzun zamandır da erişime açık. Bu gibi iğrenç bir örgütün websitesi nasıl olur da uzun süre ayakta kalabilir? Kimse neden ve nasıl bir şey yapamadı merak ediyorum belki gözden kaçmıştır diyeceğim çünkü ben de yeni fark ettim böyle bir şeyi. Site linkini paylaşmam sorun olmayacaksa yanıt olarak paylaşmamın sorun olmayacağını birisi bildirirse sitenin adresini paylaşabilirim. Gece gece hayrete düştüm resmen adamların websitesi var hani burası da vatansever insanların olduğu bir topluluk, böyle uluslararası bi pisliği bizim ülkemizden birisi bastırsa çok şık olurdu üstelik
sen kapatsan yeni açar bu sonsuz döngü misali devam eder sonuç = 0

kadiryigit

Yeni üye
28 Ocak 2016
16
7
Yani sanırsam hükumetler erişimi engelliyor fakat siteler bir şekilde çökertilmiyor. Bu şekilde içeriğin dağılması engellenmiş oluyor büyük ölçüde galiba, zaten sitelerinde ''İzlenmemeniz için Tor Browser kullanın'' gibi uyarılar yazıyor komik bir şekilde. Ben de o yüzden bağlantıyı paylaşmadım ki daha da yayılmasın.

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
Yani sanırsam hükumetler erişimi engelliyor fakat siteler bir şekilde çökertilmiyor. Bu şekilde içeriğin dağılması engellenmiş oluyor büyük ölçüde galiba, zaten sitelerinde ''İzlenmemeniz için Tor Browser kullanın'' gibi uyarılar yazıyor komik bir şekilde. Ben de o yüzden bağlantıyı paylaşmadım ki daha da yayılmasın.
mahkeme celbi olursa sunucularına polis el koyabilir(hosting firmasında ise ) onun haricinde birşey yapılamaz sanırım.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,266
288
Londra
ki5xqtv.png

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
812
609

Q: "Bu gibi iğrenç bir örgütün websitesi nasıl olur da uzun süre ayakta kalabilir?"
A: Dünyadaki herkes senle aynı görüşte değil, ve herkes de daeş'in iğrenç bir örgüt olduğunu düşünmüyor. Destekçileri var ki hala aktif olarak faliyet gösteriyor.

Q: "Kimse neden ve nasıl bir şey yapamadı"
A: Her site öyle google'da dork aratıp index basılan siteler gibi kolay hacklenemez. Özellikle böyle büyük bir örgütün siber güvenlikçileri de mutlaka vardır. Teknik olarak yapılabilecek şeylerin zorluğu da üstel olarak artıyor.

Q: "bizim ülkemizden birisi bastırsa çok şık olurdu"
A: Ne yapılmasını bekliyorsun mesela? Hadi açık bulundu index basıldı. 24 saat sonra açık kapatılınca site tekrar eski haline dönecek. Kaldı ki burada hacklendiği iddia edilerek paylaşılan sitelerin çoğu google'da hazır dork'lar aratılarak şans eseri 2-3 denk gelirse hacklenen siteler. Yani spesifik olarak bir siteyi hedef alıp onu sürekli hackleyemezsin.

zyREN

Katılımcı Üye
12 Eyl 2021
773
550
Kayıp
Q: "Bu gibi iğrenç bir örgütün websitesi nasıl olur da uzun süre ayakta kalabilir?"
A: Dünyadaki herkes senle aynı görüşte değil, ve herkes de daeş'in iğrenç bir örgüt olduğunu düşünmüyor. Destekçileri var ki hala aktif olarak faliyet gösteriyor.

Q: "Kimse neden ve nasıl bir şey yapamadı"
A: Her site öyle google'da dork aratıp index basılan siteler gibi kolay hacklenemez. Özellikle böyle büyük bir örgütün siber güvenlikçileri de mutlaka vardır. Teknik olarak yapılabilecek şeylerin zorluğu da üstel olarak artıyor.

Q: "bizim ülkemizden birisi bastırsa çok şık olurdu"
A: Ne yapılmasını bekliyorsun mesela? Hadi açık bulundu index basıldı. 24 saat sonra açık kapatılınca site tekrar eski haline dönecek. Kaldı ki burada hacklendiği iddia edilerek paylaşılan sitelerin çoğu google'da hazır dork'lar aratılarak şans eseri 2-3 denk gelirse hacklenen siteler. Yani spesifik olarak bir siteyi hedef alıp onu sürekli hackleyemezsin.
Halid bin Velid ordusu dışında herkes düşman olarak görüyor kardeşim

Begegrgn

Üye
27 Tem 2019
80
35
'
Hocam site falan hoşta yönetim tarafından daeş örgütüne -gizli- destek veriliyor. Yani şikayet etsen bile sadece şikayet etmiş olursun. Kendin yaparsan da gene siteyi açarlar. Yorma kafanı öyle bir şeyle

htmlbody

Üye
19 Mar 2017
93
13
nereye
Bu tür beyin yıkayan ve manipülasyon siteleri buraya atmayın malum yaşça küçük kardeşlerimiz etkilenebilir.Benim beynim yıkandı bir zamanlar dikkatli olun

kadiryigit

Yeni üye
28 Ocak 2016
16
7
Evet o yüzden ben de bağlantıyı paylaşmadım çünkü bu terör örgütü de o tarz propagandaları sıkça yapıp beyin yıkıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.