Deep web’e ne oldu?

Targerian

Yeni üye
22 Ocak 2019
7
0
Merhaba dostlar uzun süredir aklıma takılan bir konu var, deep web neden eskisi kadar aktif değil, sanıyorum 2020 nin başında bir çok hacker ve yasadışı işler yapan gruplara ortak baskın düzenlenmişti, ve hali hazırda var olan siteleri de fbi suçluları oltalamak için kullanıyor diye biliyorum, ancak deep web yoksa şuan nerede takılıyorlar, bir kaç kişiden bu tür işleri artık telegram üzerinden sürdürdüklerini söylemişti ne kadar doğru bilmiyorum, sizce durum nedir ? Yeni meskenleri neresi?
Bide bir diğer sorum hala özel server kullanan yasadışı odalar aktif mi, şu router ile girilebilen serverlar.

THE zoRRo

Uzman üye
26 Tem 2022
1,697
1,621
19
KATO DAĞI
Merhaba dostlar uzun süredir aklıma takılan bir konu var, deep web neden eskisi kadar aktif değil, sanıyorum 2020 nin başında bir çok hacker ve yasadışı işler yapan gruplara ortak baskın düzenlenmişti, ve hali hazırda var olan siteleri de fbi suçluları oltalamak için kullanıyor diye biliyorum, ancak deep web yoksa şuan nerede takılıyorlar, bir kaç kişiden bu tür işleri artık telegram üzerinden sürdürdüklerini söylemişti ne kadar doğru bilmiyorum, sizce durum nedir ? Yeni meskenleri neresi?
Bide bir diğer sorum hala özel server kullanan yasadışı odalar aktif mi, şu router ile girilebilen serverlar.
Buzdağının görünen kısmı görünmeyenden daha tehlikeli :D

CyrusMan

Katılımcı Üye
19 Tem 2021
310
122
Düşsüzler Apartmanı
Yakın dönemlerde federal istihbarat tarafından derin ağ üzerinde büyük çaplı operasyonlar yapıldı. Hactivist aktiviteler yapan bir çok grup deşifre oldu,grup liderleri tutuklandı geri kalan üyelerde çil yavrusu gibi dağıldı. Yani derin ağ eskisi kadar karanlık ve illegal olmayabilir. Hâlâ bu tür illegal faaliyetler yapılıyor olsa da uzun süredir hack tarafında ses getirecek kadar büyük çaplı bir eylem yapılmadı. Sistemler giderek gelişiyor ve güçleniyor. Büyük grupların çoğununda köşeye çekilmesiyle beraber uzun zamandır süregelen bir durgunluk var. Amma velakin her an yeni bir gelişme olabilir,bilemeyiz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.