[DEV] Google Cloud Port Açma + Discord Botu Kurma

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar değerli THT üyeleri, bugün sizlere uzun zamandır uğraşıp sonunda çözdüğüm bir konuya değineceğim. Google Cloud'da port açacağız. Evet, birçok arkadaşımız Google Cloud üzerinden sunucu alıyordu lakin port açamadığı için bir işe yaramıyordu.

Konuda kullanılan script linki: "tardisx.ga"

Bu konuyla birlikte istediğiniz portu açıp, istediğiniz şeyi yapabileceksiniz. Uzatmadan başlayalım.

Şimdi ilk olarak Google Cloud'un ana sayfasına geldikten sonra "Konsol" seçeneğine tıklıyoruz.

tciUIA.jpg

Sonra yukarıdaki arama kısmına "Güvenlik Duvarı" yazıyoruz ve "VPC Ağı" seçeneğine tıklıyoruz.

3EWrJd.jpg

Buraya geldikten sonra VPC ağlarının listesi gözüküyor. Burası bizi alakadar etmiyor. Bizim işimiz şuan için port açmak. Şimdi, sol tarafta bulunan "Güvenlik duvarı kuralları" seçeneğine tıklıyoruz.

Oy0xl6.jpg

Devamında "GÜVENLİK DUVARI KURALI OLUŞTUR" seçeneğine tıklıyoruz.

refvaf.jpg

Evet, geldik en önemli kısma. Baştan neyin ne olacağını söylüyorum.

• Ad : İstediğiniz şey olabilir.
  • Açıklama : Burası da aynı şekilde.
  • Günlükler : Açık
  • Ağ : Default
  • Öncelik : 1000
  • Trafik yönü : Giriş
  • Eşleşmeye ilişkin eylem : İzin ver
  • Hedefler: Ağdaki Tüm Örnekler
  • Kaynak filtresi : IP Aralıkları
  • Kaynak IP aralıkları: 0.0.0.0/0
  • İkinci kaynak filtresi : Yok
  • Protokoller ve bağlantı noktaları : Belirtilen protokoller ve bağlantı noktaları
  • Burada TCP kutucuğunu işaretliyoruz ve boşluğa istediğiniz portu yazın. Mesela ts3 açmak için 9987 ve 10011 portlarının açık olması lazım. Sinusbot için farketmez. Cs server için ise 27015'i açmanız gerek.

Not: Birden fazla port açacaksanız, portları yazarken virgül ile ayırınız. Mesela;

9987,10011 gibi.

Bundan sonra oluştur diyeceğiz. Ben size çalıştığını ispatlamak için ilk başta Sinusbot kurmayı deneyeceğim.

Portları açmadan önce makineden 2002 portlu Sinusbot kuruyorum ve şöyle bir hata alıyorum;

41t3hb.jpg

2i49xP.jpg

Bu hatanın sebebi, portlar açık değil. Şimdi port açıp deniyorum.

Ve gördüğünüz gibi Sinusbot paneline erişim sağlayabiliyoruz.

vpBS2E.jpg

Bu arada port açma ile alakalı ss.

YBlflb.jpg

Evet, bundan sonra Discord botunu sunucumuzda nasıl 7 / 24 tutabiliriz, onu göstereceğim.

Başta şunu söyleyeyim, hiçbir ayar vs. yapmanıza gerek yok, sadece botun token kodu ile işimiz var.

Öncelikle Discord hesabı oluşturuyorsunuz. Sonra oluşturduğunuz discord hesabıyla hedef sunucuya giriş yapıyorsunuz.

Sonra "https://discordapp.com/developers" adresine geliyoruz ve Create an application seçeneğine tıklıyoruz.

5aZVyK.jpg

Akabinde botun ismini değiştiriyoruz. Soldaki bot kısmına gelip, Add bot'a tıklıyoruz.

YGHgYx.jpg

Aşağıdaki Yetkiler kısmında Administrator yani admin yetkisi işaretliyoruz ve token kısmı var. O Copy kısmına tıklıyorum ve token'i almış oluyoruz.

rcX4ma.png

Sonra Sinusbot paneline giriyoruz. Akabinde "Instances" kısmına geliyorum. Add Instance diyorum ve şöyle bir sayfa beni karşılıyor;

xm5Fq0.jpg

Burada resimdeki gibi dolduruyoruz, token kısmına kopyaladığımız token'i yapıştırıyoruz ve Create diyoruz.

Sonra select kısmına basıyorum ve artık bu bot seçili.

2xL4X6.jpg

Instance Settings kısmına geliyorum ve bot adını istediğiniz bir şey yapabilirsiniz.

Sonra save dedikten sonra yukarıdaki sarı güç düğmesine basıyorum ve bot çalışıyor.

epmxsv.jpg

Default Channel kısmının altında bir yer var. Botu sunucuya sokmanız lazım diyor, ona tıklıyorum.

Resimdeki gibi botu sunucuya sokuyorum ve bu sefer sunucuya bot olarak biri geliyor.

osZtVF.jpg

Ona admin yetkisi veriyorum.

Sonra bota kaydolmamız gerek. Bunun için bota özelden "!register nick" yazıyorum. Ve bize "!password şifre" ile şifre belirlememizi söylüyor.

Belirliyorum ve panele geliyorum.

Soldaki "User Accounts" sekmesine basıyorum ve orada pala ismini görüyorum, gördüğünüz üzere hiçbir yetkisi yok. Burada tüm yetkileri açıyorum. Sol tıklamanız yeterlidir.

KTTEgO.png

Ondan sonra Scripts kısmına geliyorum ve "Youtube Arama Scripti - TardisX.GA Script Özel " script'inin yanındaki kutucuğa tik atıyorum. Akabinde "Save Changes" diyorum.

aVN3AK.jpg

Bu, bizim Youtube için müzik çaldırma script'imiz.

Bundan sonra yapacağınız tek şey, müziğin tadını çıkarmak. Ayrıyeten botu radyo olarak da kullanabilirsiniz.

Komutlar;

• !yt youtube linki
  • !stream radyo linki (Bu linki internette bulabilirsiniz.)
  • !vol 1-100 (Sesi 1 ile 100 arasında kısıp, arttırabilirsiniz. Bu özellik normalde para ile satılmaktadır lakin THT üyelerine bedava ;) )

Evet, bu anlatımım da bu kadar, eksiklerim veya eklemek istediğiniz bir şey olursa Ö.M'den yazabilirsiniz.

Son düzenleme:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Arkadaşlar,

Method falan yok. Misyon'u okumadınız mı ? İllegal işlemler yasaktır.

Tek sunucu alma yöntemi, içerisinde 1 dolar olan sanal kartınız ile alabiliyorsunuz.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33

bluezones

Üye
7 Kas 2015
218
0
sunucu aliyoruz dogrulamaya dusuyor kimlikde atiyoz yine onayanmiyor bu nasil is

dostum bende de kimlik ve kart doğrulaması istedi resimleri çekip gönderdim 2 saat sonra filan açtılar

konuda anlatıldığı gibi yaptım defalarca deneme rağmen olmuyor bir kaç kişi de google da portlar engelli açılmıyor dedi siz nasıl açıyorsunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
dostum bende de kimlik ve kart doğrulaması istedi resimleri çekip gönderdim 2 saat sonra filan açtılar

konuda anlatıldığı gibi yaptım defalarca deneme rağmen olmuyor bir kaç kişi de google da portlar engelli açılmıyor dedi siz nasıl açıyorsunuz

Kim demiş engelledi diye ;) Ts3 + sinusbot dahi kurabiliyorum. Yakında CS serveri kurup, bu konuya ekleyeceğim. Beklemede kalın.

Ayrıyeten tüm adımları doğru yaptıysanız port açılacaktır.

İyi forumlar.

bluezones

Üye
7 Kas 2015
218
0
tamam olursa tam doğru şekilde gösterin ben yapamadım diyelim sizden yardım istiyorum umursamıyorsunuz bi konu paylaşıyorsunuz yapan yapabilen önemli değil sizin için konuda yazdıklarınızı 100 defa denedim port açmayı anlatmışsın ama sunucu açarken yapılacak ayarları anlatmamışsın o yüzden konuda çok eksik

Son düzenleme:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33

bluezones

Üye
7 Kas 2015
218
0

ben böyle birşeyden bahsetmiyorum ki sen port açmayı anlatmışsın ya windows server açarken güvenlik kuralları ile ilgili ayarlar var senin dediğinin aynısını yaptım windows da port çalışmıyor sen windows da denemedin mi

hatta bak port açılmıyor diyen sensin

https://www.turkhackteam.org/tht-yardim-merkezi/1778404-google-cloud-nasil-port-acarim.html

Son düzenleme:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
ben böyle birşeyden bahsetmiyorum ki sen port açmayı anlatmışsın ya windows server açarken güvenlik kuralları ile ilgili ayarlar var senin dediğinin aynısını yaptım windows da port çalışmıyor sen windows da denemedin mi

hatta bak port açılmıyor diyen sensin

https://www.turkhackteam.org/tht-yardim-merkezi/1778404-google-cloud-nasil-port-acarim.html

Efenim o zaman uğraşıyordum. Konunun başındaki cümleyi alıntı yapayım isterseniz;

uzun zamandır uğraşıp sonunda çözdüğüm bir konuya değineceğim

Konuda anlattığım gibi TCP portunu açmanız gerekiyor. Eğer tam olarak işi sağlama almak istiyorsanız tüm protokollere ait aynı portu açabilirsiniz.

TCP 80,

UDP 80, gibi.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
yararlı konu fakat hazır botlarla farkı nedir

Hazır botlarla farkı şu;

Normal internete free olarak sunulan botlarda ses'i kısma özelliği paralı olarak satılıyor. 10, 15 TL gibi. Bu botta ise !vol komutu ile para vermeden ücretsiz şekilde bot'un sesini kısabiliyorsunuz.

Panel sizde olduğu için istediğiniz kişiye yetki verebiliyorsunuz veya onun yetkilerini düzenleyip onun da panele erişmesini sağlayabiliyorsunuz gibi ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.