Dev konu ++ javascript slider tasarımı

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
JavaScript ile slider nasıl yapılır mantığında onlarca sayfaya girdim. Hiçbir sayfada mantıklı bir javascript slider bulamadım. En sonunda kendi sliderimi yazmaya karar verdim. Sadece mantığını kavramak ve üzerinde oynama yaparak kendi sliderinizi kolayca tasarlamanıza yaraması için tasarladım. Bi nevi backendini kendim kodladım tasarım kısmınıda size bırakıyorum GÖNLÜNÜZCE KULLANABİLİRSİNİZ.

KULLANIM ŞEKLİ
on MouseOver eventi ile çalışır bu eventi onclick olarak değiştirdiğinizde resimlerin üzerine gelince değişmesi yerine tıklama olayı ile değişmeye başlayacaktır.

Ekran Görüntüsü​

İndirme Linki​

VirüsTotal​

Son düzenleme:

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
JS Slider değil de JQuery Slider diye aratın. Emeğinize sağlık :)

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
Html bilmeden bootstrap bir programlama yapılamayacağı gibi, javascript bilmedende jquery nin yapılacağını düşünmüyorum :) bu konuda sizinle hiç anlaşamayacağız.. ben emekçilerden yanayım :D

X kişisi 20 kişi için 5 saatini harcar, 20 kişi 5 saat harcamaktan kurtulur. Eğer o 20 kişi 5 saat daha harcamayı tercih ederse, X kişisinin emekleri çöp olur. Emekçilerden yanaysanız JQuery de kullanmalısınız :)

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
X kişisi 20 kişi için 5 saatini harcar, 20 kişi 5 saat harcamaktan kurtulur. Eğer o 20 kişi 5 saat daha harcamayı tercih ederse, X kişisinin emekleri çöp olur. Emekçilerden yanaysanız JQuery de kullanmalısınız :)

Yine aklımla oynadınız. Jquery ögrenmeye başlayacağım sizin yüzünüzden.. :) Ama doğru yolu gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum :)
(Konumdaki Sohbet gibi hissettiğiniz yorumları silerseniz çok makbule geçer. Arkadaşlar takıldığı yerleri belki yoruma yazmak isterler kalabalık yapmayalım :) Teşekkür ederim. :))

BufGix

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,089
2
Phobos/Space
Böyle şeyleri codepen, codesandbox gibi yerleye atın rar indirtmekle uğraşmayın. Sonuçta js yazıyorsunuz tarayıcıyı iyi kullanmak lazım

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5

Keşke insanlar güvenilir olsaydı da jquery gibi kütüphaneleri kullanıp rahatlasaydım ama ilk iftiramı anaokulundan beri yemeye başlamış olan benim gibiler nasıl olurda sırtını anlamadığı doğrulamadığı kütüphanelere versin? Jquery'i çok duydum ama çok duymak doğrulamak değil. Jquery'nin içindeki kodları anlamak doğrulamaktır. Sırf bu yüzden web site alanında istediklerimi elde ettim. Hazır scriptler kullanamadım çünkü içime sinmedi. Korktum endişelendim rahat edemedim... Şimdi ise kendi basit işletim sistemimi kodlamayı istiyorum. Çünkü şu an tht'deyken bile endişeliyim. Ki benim telefonum hacklendi de kanaatimce enteresan kodlar gönderildi sms uygulamamdan. Gözlerimle gördüm. Bunları ben yazamam. Evet insanlara güvensizlik perdeyi çekmeme kadar itiyo neyleyelim abi sen söyle :)

Son düzenleme:

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
Keşke insanlar güvenilir olsaydı da jquery gibi kütüphaneleri kullanıp rahatlasaydım ama ilk iftiramı anaokulundan beri yemeye başlamış olan benim gibiler nasıl olurda sırtını anlamadığı doğrulamadığı kütüphanelere versin? Jquery'i çok duydum ama çok duymak doğrulamak değil. Jquery'nin içindeki kodları anlamak doğrulamaktır. Sırf bu yüzden web site alanında istediklerimi elde ettim. Şimdi ise kendi basit işletim sistemimi kodlamayı istiyorum. Evet insanlara güvensizlik perdeyi çekmeme kadar itiyo neyleyelim abi sen söyle :)

Haklısın dostum bende senin tarafındayım :) ama Lost moderatörümüz diyorki bir kişinin yaptığını herkes kullansın herkes birşeyler yapmasın diyor :)

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Haklısın dostum bende senin tarafındayım :) ama Lost moderatörümüz diyorki bir kişinin yaptığını herkes kullansın herkes birşeyler yapmasın diyor :)

Google'ı düşünün ufak bi operasyon yapsa internet alemindeki internet sitelerinin çoğu gg olucak. Adamların elleri neredeyse her yerde. Ki artık çip taktırma olayını bile görebiliyoruz. Kendini esir etmek isteyen kütüphanelere kendisi kodları kontrol edip doğrulamadan yapışsın ama ben korona aşısı çıksa bile yaptırmam :D

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,117
31
-
Keşke insanlar güvenilir olsaydı da jquery gibi kütüphaneleri kullanıp rahatlasaydım ama ilk iftiramı anaokulundan beri yemeye başlamış olan benim gibiler nasıl olurda sırtını anlamadığı doğrulamadığı kütüphanelere versin? Jquery'i çok duydum ama çok duymak doğrulamak değil. Jquery'nin içindeki kodları anlamak doğrulamaktır. Sırf bu yüzden web site alanında istediklerimi elde ettim. Hazır scriptler kullanamadım çünkü içime sinmedi. Korktum endişelendim rahat edemedim... Şimdi ise kendi basit işletim sistemimi kodlamayı istiyorum. Çünkü şu an tht'deyken bile endişeliyim. Ki benim telefonum hacklendi de kanaatimce enteresan kodlar gönderildi sms uygulamamdan. Gözlerimle gördüm. Bunları ben yazamam. Evet insanlara güvensizlik perdeyi çekmeme kadar itiyo neyleyelim abi sen söyle :)

Verilerini POST edebileceği tüm fonksiyonları dosyada arat bakalım bir şey çıkacak mı? Hiç aratmadım test edip onayla kendince :)

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Verilerini POST edebileceği tüm fonksiyonları dosyada arat bakalım bir şey çıkacak mı? Hiç aratmadım test edip onayla kendince :)

Yok abi benim lafım aslında sana değil direk js(dili) öğrenmeden jquery(kütüphaneler) kullanıp geçenlerden bahsediyorum :trl

(Ki tek mesele post da değil xss açığı duymuştum zamanında jqueryde)

Neyse hiç jquery adam akıllı kullanmadım anladınız siz benim eleştirimi :)

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
Yok abi benim lafım aslında sana değil direk js(dili) öğrenmeden jquery(kütüphaneler) kullanıp geçenlerden bahsediyorum :trl

(Ki tek mesele post da değil xss açığı duymuştum zamanında jqueryde)

Neyse hiç jquery adam akıllı kullanmadım anladınız siz benim eleştirimi :)

xss açığı dedinde aklıma geldi :D yıllardır araştırıyorum. Açıksız web sitesi nasıl kodlanır diye ama hiçbir yerde bir kaynak bulamadım hep 2 ye bölünmüş birisi front-end anlatıyor yada back end ini anlatıyor bir diğeri ise siber güvenlik alemi :D yüksek güvenlikli kod nasıl yazılır yazdığımız kodun nasıl bir olayı var anlatanı görmedim hiç anlatan bir şahıs çıkar ise 100 videoda olsa izlenir benim görüşümce.

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
xss açığı dedinde aklıma geldi :D yıllardır araştırıyorum. Açıksız web sitesi nasıl kodlanır diye ama hiçbir yerde bir kaynak bulamadım hep 2 ye bölünmüş birisi front-end anlatıyor yada back end ini anlatıyor bir diğeri ise siber güvenlik alemi :D yüksek güvenlikli kod nasıl yazılır yazdığımız kodun nasıl bir olayı var anlatanı görmedim hiç anlatan bir şahıs çıkar ise 100 videoda olsa izlenir benim görüşümce.

Millet açıksız sistem yoktur diyo bi buradaki zztri abinin açıksız sistem vardır fikrini savunduğunu gördüm sen "açıksız web sitesi" diyorsun :trl

Valla insan açıksız sistem yapabilir mi yapamaz mı bilmem ama benim de websitem için güvenlik takıntılarım oldu. Kendimi yırttım wordpress kullanmak yerine statik blog scripti kodladım. Sadece front-end olduğu için ve security headerslara da dikkat ettiğim için gayet güvenli oldu. Back-end kısmıyla o kadar ilgilenmediğim için sana fikir sunamıyorum çünkü back-end'i muhtemelen sen benden daha iyi biliyorsundur. Ama en azından back-end'e ihtiyacın yoksa benim yaptığım şekilde sadece front-end kullanabilirsin. Gerçi ne kodlamaya çalışıyorsun aklında ne var bilmiyorum ama sadece bi fikir.

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya

@LosT hocama katılmakla beraber eklemek isterim ki, emek javascirpt kullanılabilir ama eğer önceden hazırlanmış hazırlamış kişiler varsa zaman kaybetmek emek değil vakit kaybı olur :uzgun1

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
@LosT hocama katılmakla beraber eklemek isterim ki, emek javascirpt kullanılabilir ama eğer önceden hazırlanmış hazırlamış kişiler varsa zaman kaybetmek emek değil vakit kaybı olur :uzgun1

İyide herhangi bir önemli projede kullandığın zaman o başka birisinin yaptığı şeyden o kişi hak talep edemezmi böyle bir risk söz konusu değilmi? telife girmiyormu :/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.