[DEV KONU]Ücretsiz Alan Adı Almak ve Hostinge Bağlamak // IbrahimB

Eray B

Yeni üye
4 Eyl 2019
41
0
İstanbul
bi tekrar bakarmısın freenom hala çalışıyormu diye çünkü ben deniyorum sürekli Uygun değil hatası veriyor

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,688
549
bi tekrar bakarmısın freenom hala çalışıyormu diye çünkü ben deniyorum sürekli Uygun değil hatası veriyor

Freenom ile domaini bağlayınca 1 yıl bekleyin bağlanmıyor. Poyrazhosting'in domainleri dışında bedava domain bulman zor, hostingler dışında.

Scoprons

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
484
0
Texas
Brom bende 15dk içinde her aldığım domain istediğim hostinge bağlanıyor. Neye dayanarak söylüyorsun bunu ?

muhammetx

Yeni üye
28 Mar 2020
17
0

KONUMUZ SABİTE ALINDI :woott

Selamlar,
Bu konumda sizlerle ".TK .CF .GQ .ML .GA" uzantılı domain alıcaz ve hostinge bağlayacağız :)

37BZ9A.png

+ Öncelikle sitemize girelim.
"Yeni ÜCRETSİZ etki alanı bul" yazan yere domainimizin ismini yazalım ve "Uygunluğunu Kontrol Et" butonuna tıklayalım. Ben örnek olsun diye "ibrahimb" yazacağım.

yAf1Rb.png

37BZ9A.png

Buradan istediğiniz bir domain uzantısını seçiyorsunuz ve karşısında bulunan "Hemen alın!" butonuna tıklıyorsunuz ve hemen sağ üst tarafta bulunan "Öde" butonuna tıklayarak ödeme bölümüne geçiyoruz. Ben daha şık göründüğü için ".tk" seçeceğim :)

OyJo93.png

37BZ9A.png

Karşımıza ödeme ekranı geldi, buradan "Period" kısmından kaç ay/yıl kullanmak istediğinizi seçin, ben "12 Months @ FREE" yani "12 Ay @ Ücretsiz" yazan seçeneği seçiyorum. Ardından "Use DNS" butonuna tıklayıp "Use your own DNS" bölümüne gelelim.
Nameserver kısmına üstteki kutucuğa "ns01.000webhost.com" yazıyoruz, alttaki kutucuğa ise "ns02.000webhost.com" yazıp "Continue" butonuna basalım.

OyJoLQ.png

37BZ9A.png

Karşımıza böyle bir bölüm geldi, sol alttaki bölüme mail adresimizi yazıp "Verify My Email Address" butonuna tıklayalım.

d74OMD.png

37BZ9A.png

Karşımıza böyle bir bölüm geldi, sol alttaki bölüme mail adresimizi yazıp "Verify My Email Address" butonuna tıklayalım ve mailimizi kontrol edelim. Mailimize gelen doğrulama linkine tıkladığımızda bizi şöyle bir sayfaya yönlendiriyor. Burada ki yerlere rastgele harfler yazarak geçelim ve "Complete Order" butonuna tıklayalım.

ByoLgL.png

37BZ9A.png

+ Domainimizi oluşturduk, şimdi ise hostumuza bağlayacağız. Sitemize gidip üye oluyoruz ve mailimizi doğruluyoruz.

37BZ9A.png

Ardından orta üst kısımdaki "+" butonuna tıklıyoruz.

3p2z8A.png

37BZ9A.png

Karşımıza çıkan pencerede "Web Sitesi Adı" kısmına istediğinizi yazabilirsiniz. Ben "ibrahimb-tht" yazıyorum, "oluştur" butonuna tıklıyoruz.

9DvNp5.png

37BZ9A.png

Ardından üst kısımdan "Web Sitesi Ayarla" butonuna tıklıyoruz, karşımıza çıkan pencereden altta bulunan "It's OK, I don't mind 000webhost branding" yazısına tıklayarak çıkalım.

V32Dlv.png

37BZ9A.png

Alt kısımda "Own domain" adı altında "Alan adı kullan" yazılı bir buton var, ona tıklayalım ve açılan pencereye freenom.com sitesinden aldığımız domaini yazalım, ben "ibrahimb.tk" domainini almıştım ve onu yazıcam. Yazdıktna sonra "alan adı beklet" butonuna tıklayalım ve sitemizi ekleyelim. Web adresi ayarla bölümünde alt kısımda domaininiz yazar, yönete tıklayıp "Web sitesi bağla" butonuna tıkla ve "Devam" butonuna tıkla ardından "Bağla" ya tıkla ve şimdi girmesi gerekiyor siteye. Hepsi bu kadar !

mJqo5Z.png

a1PY37.png

37BZ9A.png

+ Bir teşekkürü hor görmeyin :)
Konunun hiç bir cümlesi alıntı değildir.
Sabite alınması dileğiyle.

mobil için GElcekmi?

4khan

Üye
25 Kas 2019
131
2
arkadaşlar 2020 site şuan da seçilen etki alanlarında Uygun Değil diyor ücretli veücretsiz aynı şeyi söylüyor

serhat501

Yeni üye
10 Eki 2019
1
0
000hosting artık çalışmıyor diye biliyorum.site kurabilen var mı hala yoksa bende mi bir sıkıntı çıkıyor?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.