[DEV]Visual Basic En Kolay Nasıl Öğrenilir?

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
2
96
İstanbul
Arkadaşlar Merhaba
Bugün sizlere Visual Basic dili nasıl öğrenilir onu göstereceğim hiç ders felan vermiyeceğim sadece yöntemi açık bir şekilde anlatacağım

YÖNTEMLER;
1)Araştırmak
2)Kendine Güvenmek
3)Öğrenme Taktiği

1)'Den Başlayalım
Kodları Tek Tek Değilde İşinize Yarayacak Kodları araştırın
Örn:Ben Butona tıkladığımda Buton yazısı değişsin istiyorum diye googleye aratabilirsiniz Aşağıdaki taktik işinize yarayacaktır

Taktik:Aratacağınız şeyi ünlü sitelerin yardım yerine türkçe veya ingiliz sitelere ingilizce yazabilirziniz googleda aratırken ingilizce olarak aratırsanız ve ingilizce videoları görürsünüz tıklayıp bakabilirsiniz sonuçta sadece kodlara bakıp çıkcaz :)sesi kapatın ve kodlara bakın
2)Kendinize Güvenmelisinix sadece visual basic değil hiç bir dili öğrenemezsiniz
Örn;Ben Bu kodu bulamadım ne zor bir dilmiş ya demeyin sonuçta dünyada bir tek o kod yok 1.'de verdiğim taktiği uygularsınız

3'de ise benim Hiçbir siteden veya hiçbir videodan öğrenmediğim bu dilin öğrenme taktiğini açıklıyorum
Taktik:Yapacağınız Uygulama ile alakalı kodları kendiniz yapmanız
Örn;Ben Giriş Sistemi yapmak istiyorum ama bilgim yok ve visual basicde sadece neyin nerelerde kullanıldığını biliyorum diyecek olursanız kullanacağınız şey 1. yöntemdir aratmak istediğiniz şey ingilizce olacaktır yami tek yöntem araştırmaktır

Umarım Yardımcı olmuşumdur
Sevgi ve Saygı İle
By.PerPer
Lütfen İzinsiz Paylaşım Yapmayınız(İLK MAKALEM HATAM OLDUYSA YAZINIZ)

Son düzenleme:

Stretra

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
285
0
Konstantin
Tek taktik söyleyeyim bende; sadece gördüğünün aynısını defalarca uygulayarak anlamaya çalış. Bundan başka etkili yol yok (benim görüşüm!)

4PRO

Katılımcı Üye
6 Haz 2016
745
1
MARS
yazıları ışıklı mışıklı karmaşık renkler kullanarak değil de renk uyumu içerisinde bazı yazılar arasında boşluk bırakarak yazarsan etkili olur.

QeyFrQ

Katılımcı Üye
19 May 2018
635
0
.
Birdahaki yazında daha az renkli konu başlarında boşluk bırakarak yazarsan daha ilgi ceker

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/
Search yapmak ne zamandan beri öğrenmek oldu ? Bu şekilde hicbirşey öğrenemezsiniz. Ordan buradan kodları birleştirip lego gibi program yazıyorsunuz. Sonra ben filan dili biliyorum diye geçiniyorsunuz. VB ne kadar dead leanguage olsa bile senin onu dili tamamiyle öğrenmen yıllarını alır. YouTubedaki "EĞİTİM" videolarıyla kafanıza boş şeyler doldurmaya devam edin. Öğrenim yolunuza saygı duyar ve başarılarınızı dilerim..

ibanez75612

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
506
1
IIS
peki neden visual basic ögrenmeliyiz ? gelişmekte olan bir dil midir ? yada %kaçlık bir kısıma hitap ediyor bunlardan da bahsetmelisiniz hocam.

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
2
96
İstanbul
yazıları ışıklı mışıklı karmaşık renkler kullanarak değil de renk uyumu içerisinde bazı yazılar arasında boşluk bırakarak yazarsan etkili olur.

Teşekkürler ilk makalem kusura bakmayın

Search yapmak ne zamandan beri öğrenmek oldu ? Bu şekilde hicbirşey öğrenemezsiniz. Ordan buradan kodları birleştirip lego gibi program yazıyorsunuz. Sonra ben filan dili biliyorum diye geçiniyorsunuz. VB ne kadar dead leanguage olsa bile senin onu dili tamamiyle öğrenmen yıllarını alır. YouTubedaki "EĞİTİM" videolarıyla kafanıza boş şeyler doldurmaya devam edin. Öğrenim yolunuza saygı duyar ve başarılarınızı dilerim..

Teşekkürler peki nasıl öğrenilir

Birdahaki yazında daha az renkli konu başlarında boşluk bırakarak yazarsan daha ilgi ceker

Teşekkürler

Güncel //

Peki siz nasıl öğrendiniz acaba

Konu Aktiftir

Kendine güvenmek en güzel ve en etkili yoldur bide asla vazgeçmemek.

Bence tüm kötü yanıtlar için bunu koymalıyız hazır cevap teşekkürler yorum için şef

peki neden visual basic ögrenmeliyiz ? gelişmekte olan bir dil midir ? yada %kaçlık bir kısıma hitap ediyor bunlardan da bahsetmelisiniz hocam.

Yorum için teşekkürler ilerleyen konularda derslere gireceğim
Sorunun cevabı için visual basic ingilizceye bağlı bir dil olmasına rağmen hile kodlama,pointerleri hile programına dökme vb şeylerin hepsini yapabilirsiniz yani visual basic için bi yanda google çeviri bir yanda program açık kalabilir kodların hepsi ingilizcedir

dillere hakaret olmuş, hem konunda bahsettiğin şeyler olan ve boş şeyler konu benim gözümde çöp.

Yorumunuz için teşekkürler

Konu Aktiftir //

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
2
96
İstanbul
Konu Tekrardan Aktif ve Günceldir //
aY6GMO.png

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Ehh

Pek aktif ve ya güncel bir konu sayılmaz. Yani neden sadace VB.NET ? Konu eksiklikler ile dolu . Yani sadece bu dil için mi kendimize güvenmeliyiz. İster Perl olsun ister MATLAB olsun sadece merak ve öğrenme isteği yeterli. Sadece işimize yarayacak yeri araştırmak copy-paste 'den farki yok. Ve de VBNET hiç bir geleceği olduğunu düşünmüyorum.

Bir dil , bir ders , bir bilgi ve ya bir formül farketmez önce öğrenmeyi öğrenin sonra zaten öğrenirsiniz.

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
2
96
İstanbul
Pek aktif ve ya güncel bir konu sayılmaz. Yani neden sadace VB.NET ? Konu eksiklikler ile dolu . Yani sadece bu dil için mi kendimize güvenmeliyiz. İster Perl olsun ister MATLAB olsun sadece merak ve öğrenme isteği yeterli. Sadece işimize yarayacak yeri araştırmak copy-paste 'den farki yok. Ve de VBNET hiç bir geleceği olduğunu düşünmüyorum.

Bir dil , bir ders , bir bilgi ve ya bir formül farketmez önce öğrenmeyi öğrenin sonra zaten öğrenirsiniz.

Eğer foruma biraz baktıysanız kategorilere neden her bir dil için ayrı bir bölüm açıldığını göreceksinizdir
Evet Visual basic geliştirilmeyen bir dil ama old bir dil ve öğrenilmesi kolay ingilizceye dayalı bir dildir eğer makaleyi okuduysanız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.