DGS Yaparsam KPSS ile Yerleşebilir Miyim?

Coder-06

Üye
30 Eki 2022
170
19
Türkiye Cumhuriyeti
Önlisans mezunu hem DGS hem de önlisans KPSS sınavı
Şu an önlisans Anadolu üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü okuyorum. Bu yıl mezun olacağım. Bu 2 yıllık bölümü DGS sınavı ile 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. Ayrıca bu yıl ön lisanstan mezun olacağım içinde önlisans kpss sınavına da girmek istiyorum.
Burada sormak istediğim şey eğer ki DGS sınavı sonrası 4 yıllık üniversiteye kayıt hakkı kazanırsam ve KPSS önlisans bilgisayar programcılığı bölümü üzerinden sınavı geçtiğimi ve atama hakkım olduğunu düşünelim.

mesela kpssden atıyorum 90 aldım ve dgs puanım ile de bir ünvnin mühendislik fakültesine yerleştim 3.sınıf olarak gözükeceğim için kpssden tercih yapıp işe başlayamaz mıyım?

V3YS0Z

Deneyimli Moderatör
3 Şub 2015
2,498
661
Türkiye Cumhuriyeti
Önlisans mezunu hem DGS hem de önlisans KPSS sınavı
Şu an önlisans Anadolu üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü okuyorum. Bu yıl mezun olacağım. Bu 2 yıllık bölümü DGS sınavı ile 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. Ayrıca bu yıl ön lisanstan mezun olacağım içinde önlisans kpss sınavına da girmek istiyorum.
Burada sormak istediğim şey eğer ki DGS sınavı sonrası 4 yıllık üniversiteye kayıt hakkı kazanırsam ve KPSS önlisans bilgisayar programcılığı bölümü üzerinden sınavı geçtiğimi ve atama hakkım olduğunu düşünelim.

mesela kpssden atıyorum 90 aldım ve dgs puanım ile de bir ünvnin mühendislik fakültesine yerleştim 3.sınıf olarak gözükeceğim için kpssden tercih yapıp işe başlayamaz mıyım?
Merhaba Coder-06,

İlk dikkatimi çeken şey 3. sınıf olarak başlayacağını düşünmen, merakımdan soruyorum bundan emin misin?

Ayrıca önlisans programın bittiğinde mezun olarak gözükeceksin ve diploman olacak, DGS yapman mezun gözükmeyeceğin anlamında gelmez.

İyi Forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.