difriz hakkında yardım sorun büyük

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CXP-Fwd

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
589
20
C:\WINDOWS\system32/cmmon32.exe
arkadaşlar difrizin üzerinde sürekli X işareti var..normalde devre dışı kaldıgında X yanıp sönerdi ama şimdi süretli X işareti var ....difrizi açıyorum yine aynı x işareti var yardım edin lütfen

Dejavue

Özel Üye
20 May 2008
3,750
10
Türkistan
Umarım işine yarar knk ne bilim ßi yerde qördüm alim dedim ߀lki işnie yarar

Alıntı:

SORUN:
Deep freeze'i kurarken sorun yok gibi görünür-reset attığınızda ne sistem tepsisinde(sağ atta) , ne de kısayol (shift+Alt+ctrl+F6) tuşlarına bastığınızda programı görürsünüz . Ama aslen sisteminize deep freeze'in client'ı (isemci programcığı) yapmışmış ve altta çalışıyordur. Sisteminiz donmuş veya donmamış olabilir. Verim alamazsınız.Deep freeze'i ne kurulum dosyasıyla ne de tolken şifresiyle kaldıramazsınız. Bu durumda inndir.com'da linki verilen "Deep Unfreezer" programıda işinizi görmez.

SORUNUN KAYNAĞI: (Bu bilgiyi de pek bir yerde bulamazsınız ;)
Bu sorunun kök nedeni büyük olasılıkla anakartınızın chipsetiyle ilgilidir.Özellikle NForce3 chipsetlerinde bu sorunu yaşarsınız.

ÇÖZÜMÜ:
1) Sorunu çözme ve kaldırmaya yönelik ;
a) Kritik : Sistemi formatlamaya kalkmayın DEEP FREEZE kurulu sistemi format attığınızda harddiskinizde kalıcı sorunlar oluşabilir. (diski formatlarken veya sistem kurarken yükleme takılabilir- hatta disk kafa atabilir (tık tık diye sesler duyarsınız harddiskten)
b) Önce güvenli bir şekilde programı kaldırmayı deneyin

c) Güvenli kiple giriş yapıp Deep Freeze ile ilgili registery kayıtlarını silmeyi deneyebilirsiniz.(Bu methodu henüz denemedim garanti veremem-Akşam deneyeceğim gelişmeleri burdan bildiririm

2) DEEP FREEZE yerine => Alman çözümü olarak WİNROLLBACK yazılımını öneririm.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.