dns leak test ip gizleme

Yuso.

Üye
9 Ağu 2023
156
18
beyler ben şu an surfshark vnp kullanıyorum çok bişe yapmıyom zaten küçük işler için korunma amaçlı ama bugün yine vpn i açtım bide dns leak test yaptım normalde ortaya çıkmayan ıp bu sefer direk açık gözüküyo du bağlandığım bi çok sunucu bağlı gözüküyodu ve ana ıp olarak da bağlandığım sunucu gözüküyodu ama altda benim ıp de geçiyo bu neden olmuş olabilir kendimi nasıl korurum not=multi hop,static ıp vs yani her modda gözüküyo yine ıp im

LordSUCCESS

Uzman üye
17 Eyl 2023
1,349
623
Merhaba @Yuso.

sorunu çözmek için bazı öneriler:

1. Farklı Bir Sunucuya Bağlanma: Farklı bir VPN sunucusuna bağlanmayı deneyin. Belki de bağlandığınız sunucuda bir sorun vardır.​
  2. DNS Ayarlarını Kontrol Etme: Bilgisayarınızın veya cihazınızın DNS ayarlarını kontrol edin. VPN kullanırken, DNS sorgularını VPN sunucusu üzerinden yönlendirmek önemlidir. VPN sağlayıcınızın sağladığı DNS adreslerini kullanmayı deneyin.​
  3. IPv6 Kapatma: VPN bağlantınız IPv6 ile ilgili bir sorun yaşıyorsa, IPv6'yi devre dışı bırakmayı deneyin. Bu genellikle VPN bağlantıları sırasında yaşanan sızıntıları önleyebilir.​
  4. Kill Switch'i Etkinleştirme: VPN kill switch'i, VPN bağlantınız aniden kesildiğinde internet bağlantınızı otomatik olarak kapatır. Bu, gerçek IP adresinizin sızmasını önleyebilir.​
  5. Farklı Bir VPN Sağlayıcısı Deneme: Eğer bu sorun devam ediyorsa, farklı bir VPN sağlayıcısını denemeyi düşünün. Farklı bir sağlayıcı, bu tür sızıntıları engelleyebilir.​
  6. Sağlayıcı ile İletişim Kurma: VPN sağlayıcınıza bu sorunu bildirin. Onlar size özelleştirilmiş yardım sağlayabilirler ve bu tür sorunların çözülmesine yardımcı olabilirler.​
İYİ FORUMLAR

Yuso.

Üye
9 Ağu 2023
156
18
Merhaba @Yuso.

sorunu çözmek için bazı öneriler:

1. Farklı Bir Sunucuya Bağlanma: Farklı bir VPN sunucusuna bağlanmayı deneyin. Belki de bağlandığınız sunucuda bir sorun vardır.​
  2. DNS Ayarlarını Kontrol Etme: Bilgisayarınızın veya cihazınızın DNS ayarlarını kontrol edin. VPN kullanırken, DNS sorgularını VPN sunucusu üzerinden yönlendirmek önemlidir. VPN sağlayıcınızın sağladığı DNS adreslerini kullanmayı deneyin.​
  3. IPv6 Kapatma: VPN bağlantınız IPv6 ile ilgili bir sorun yaşıyorsa, IPv6'yi devre dışı bırakmayı deneyin. Bu genellikle VPN bağlantıları sırasında yaşanan sızıntıları önleyebilir.​
  4. Kill Switch'i Etkinleştirme: VPN kill switch'i, VPN bağlantınız aniden kesildiğinde internet bağlantınızı otomatik olarak kapatır. Bu, gerçek IP adresinizin sızmasını önleyebilir.​
  5. Farklı Bir VPN Sağlayıcısı Deneme: Eğer bu sorun devam ediyorsa, farklı bir VPN sağlayıcısını denemeyi düşünün. Farklı bir sağlayıcı, bu tür sızıntıları engelleyebilir.​
  6. Sağlayıcı ile İletişim Kurma: VPN sağlayıcınıza bu sorunu bildirin. Onlar size özelleştirilmiş yardım sağlayabilirler ve bu tür sorunların çözülmesine yardımcı olabilirler.​
İYİ FORUMLAR
teşşekür ederim sizin dediklerinizi de sorun yoktu bende protocol u değişmeyi denedim ve sorun cözüldü muhtemelen kali linux ile alakalıydı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.