dolandırıldım diyenlere sefilbilo23 yardıma yetişti

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,217
893
22
merhabalar değerli dostlarım öncelikle dün biri instagram da yazdı bana ABİ DOLANDIRILDIM diye ben de hemen cevap verdim nasıl oldu diye özet geçti

mağdurun konuşması : ABİ İNSTAGRAM ÇALDIRCAKTIM BİRİNE YAZDIM DEDİM Kİ HESAP ÇALMAYI BİLİYOR MUSUN EVET DEDİ NEYSE KONUŞTUK FİYAT SÖYLEDİ 300 TL DEDİ BEN DE TAMAM DEDİM 150 TL PEŞİN DİĞERİ DE HESAP ALINCA ONDA SONRA BEKLE 1 SAAT FALAN DEDİ BEN DE BEKLEDİM BAKTIM BANA EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ATTI DEDİ BAK ÇALDIM DİĞER 150 TL DE GÖNDER DİYİCE HEMEN GÖNDERDİM VE HESABIA GİREMEDİM SONRA BAKTIM CEVAP YAZMİYOR BANA BEN DE DAHA SONRA ANLADIM Kİ DOLANDIRLDIM

ben de tabi dinledim mağdur olanı iyice anlatığı an anladım ki kandırma sanatı kullanmış ben de sonra çocuğu dinledim olay da tam dediğim gibi işlenmiş ve mağdur olan arkadaşımızı mağduretini gidermek için yardımcı oldum işte savcılığa gidip suç duyursuna bulunun diye

daha sonra bununla alakalı bir video çektim bu videonun temel amacı bu tür mağduriyet olanlara dikkat etmesi gerektiği 3 unsur şekil de madde madde anlatım ve nasıl dolandırıldığını da sizlere video çektim umarım ders alan olur

kanalıma abone olup beğenmeyi unutmayin

merhabalar değerli dostlarım öncelikle dün biri instagram da yazdı bana ABİ DOLANDIRILDIM diye ben de hemen cevap verdim nasıl oldu diye özet geçti

mağdurun konuşması : ABİ İNSTAGRAM ÇALDIRCAKTIM BİRİNE YAZDIM DEDİM Kİ HESAP ÇALMAYI BİLİYOR MUSUN EVET DEDİ NEYSE KONUŞTUK FİYAT SÖYLEDİ 300 TL DEDİ BEN DE TAMAM DEDİM 150 TL PEŞİN DİĞERİ DE HESAP ALINCA ONDA SONRA BEKLE 1 SAAT FALAN DEDİ BEN DE BEKLEDİM BAKTIM BANA EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ATTI DEDİ BAK ÇALDIM DİĞER 150 TL DE GÖNDER DİYİCE HEMEN GÖNDERDİM VE HESABIA GİREMEDİM SONRA BAKTIM CEVAP YAZMİYOR BANA BEN DE DAHA SONRA ANLADIM Kİ DOLANDIRLDIM

ben de tabi dinledim mağdur olanı iyice anlatığı an anladım ki kandırma sanatı kullanmış ben de sonra çocuğu dinledim olay da tam dediğim gibi işlenmiş ve mağdur olan arkadaşımızı mağduretini gidermek için yardımcı oldum işte savcılığa gidip suç duyursuna bulunun diye

daha sonra bununla alakalı bir video çektim bu videonun temel amacı bu tür mağduriyet olanlara dikkat etmesi gerektiği 3 unsur şekil de madde madde anlatım ve nasıl dolandırıldığını da sizlere video çektim umarım ders alan olur

ellerine sağlık hocam, umarım başkalarının aynı tuzağa düşmesi engellenir sayende.
Ayağına taş değmesin

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,720

"YENİ YÖNTEM" kısmı doğru değil.
Ben bu yöntemi 7-8 yıl önce lamerlık dönemim de yapıyordum.
İşe de yarıyordu :D tabi ben işin eğlencesindeydim. Arkadaşlarıma şaka yapıyordum. Şimdi ki nesil birbirini dolandırmak için yapıyor.

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,217
893
22
"YENİ YÖNTEM" kısmı doğru değil.
Ben bu yöntemi 7-8 yıl önce lamerlık dönemim de yapıyordum.
İşe de yarıyordu :D tabi ben işin eğlencesindeydim. Arkadaşlarıma şaka yapıyordum. Şimdi ki nesil birbirini dolandırmak için yapıyor.
ben de biliyorum da işte öncelik burada insanlara değil bir birimize hatırlatmak ve cevremize bilgilendirmek :)

Senin bu güzel örnek ve anlatımından sonra halen düşüyorlarsa yapacak bir şey yok zaten usta.
bakalım artık hiç ümidim yok da bizim halk üşengeçlik var biraz

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,217
893
22
Abi maksimum 5 - 10 kelime sonra sekme değiştir geleneksel davranışımız :D ondan sonra vay efendim öpüldüm
çok yaşadım bu tür olaylar da bir video attım sadece hatırlatmak için 45 bin görüntüleme 1.675 bin de beğenme geldi ama hepsi küfür etti bana demeki doğru yolldayim :D :D

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,504
689
Siber
Bu tür yöntemler sadece instagramda da sınırlı kalmıyor. Neredeyse bütün sanal ticaretlerde bu sıkıntı var. Konuya değinmen ve açıklaman üstüne video ayarlaman gayet hoş olmuş. Eline sağlık.

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,217
893
22
Reis videoda title'i değiştirmeyi unutmuşsun
ufak bi yanlış sorun olmaz teşekkür ederim ❤❤😊

Bu tür yöntemler sadece instagramda da sınırlı kalmıyor. Neredeyse bütün sanal ticaretlerde bu sıkıntı var. Konuya değinmen ve açıklaman üstüne video ayarlaman gayet hoş olmuş. Eline sağlık.
teşekkür ederim evet ne yazık ki türkiye de çok oluyor bu tür dolandırcılık olayı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.